سمعک قلهک

GHOLHAK HEARING AID

جهت تعیین وقت مشاوره و یا انجام آزمایشات شنوایی سنجی با شماره های زیر تماس بگیرید . شعبه قلهک : 22630006 - 09014444124 شعبه سعادت آباد : 26760549 - 22381293

سمعک استخوانی قابل کاشت

سمعک های استخوانی قابل کاشت

درباره سمعک های قابل کاشت:

از سال ۱۹۹۷ میلادی در درمان کم شنوایی ها در سیستم BAHA که سیستم استخوانی قابل کاشتنی است. در درمان کم شنوایی های انتتالی یا ترکیبی استفاه شده است . در سال ۲۰۰۲ FDAنیز آنرا مورد تایید قرار داد.

این سیستم در مواردی چون عفونت مزمن گوش ، انسداد مادرزادی مجرای گوش خارجی مواردی از ناشنوایی یکطرفه که امکان استفاده مطلوب از سمعک را ندارند مفید است.

بر خلاف سمعکهای استخوانی متداول عمل انتقال صوت در این سیستم نه از روی پوست بلکه در زیر پوست انجام می پذیرد.

این سیستم از ۳ قسمت اصلی تشکیل شده است .

  • بخش اول از جنس تیتانیوم که بخش کاشتنی سیستم است.
  • بخش ارتباطی به نام ((abutment
  • بخش پردازشگر

 

در این سیستم بدون انتقال صوت از طریق مجرای گوش ، سیستم صوت را پذیرفته و بعد از تقویت به بخش حلزون گوش منتقل می نماید.

نوع جراحی سمک قابل کاشت

بخش تیتانیومی که در پشت گوش کاشته می شود سپس از ۳الی۵ ماه توسط استخوان جمجه احاطه می گردد. در آن هنگام مرحله دوم جراحی انجام می گیرد که در این عمل یک قطعه رابط بر روی پوست به بخش اول منتقل می گردد . این وسیله همان قطعه ایست که اتصال مستقیم ما بین واحد پردازشگر و بخش تیتانیومی را فراهم می سازد.

در بعضی از موارد خاص بخصوص در بزرگسالان هر ۲ مرحله تا میتوان در ۱ مرحله انجام داد.

بی شک هر سیستمی علاوه بر مزیتهای ویژه خود نواقصی را نیز به همراه دارد. در کنار ظاهر خوشایندتری که این دستگاه به همراه دارد پذیرش جراحی هر چند کوچک نیز باید مورد نظر باشد . به هر حال این سیستم نسبت به سمعکهای رایج استخوانی متدوال از لحاظ کیفیت صوت ایجاد شده برتریهای بیشتری دارد.