سمعک های ریسوند
انتخاب سمعک

انتخاب سمعک

انتخاب سمعک

اگر به تازگی متوجه ی اختلالات شنیداری خود شده اید و برای تشخیص و درمان آن به یک کلینیک شنوایی سنجی مراجعه کرده اید اما هنوز نتوانسته اید انتخاب سمعک متناسب با سلیقه و نیاز خود را انجام دهید ، حتما قبل از خرید این مقاله را مطالعه نمایید .قبل از خریداری یک سمعک به برند و نوع ان سمعک توجه نمایید و ملاک های خود را نیز با متخصص شنوایی مطرح کنید . برای مثال خیلی از افراد به دنیال سمعکی هستند که زیاد در معرض دید افراد نباشد و یا از نظر رنگ بندی به دنبال رنگ خاصی هستند و یا بودجه ی مشخصی را برای خرید و انتخاب سمعک در نظر گرفته اند . وقتی که شما خواسته های خودتان را با ادیولوژیست در میان بگذارید در واقع او هم به خواسته ی شما توجه خواهد داشت و هم به اینکه سمعکی که به شما معرفی می کند کاملا منطبق با میزان کم شنوایی شما باشد .

نکات مربوط به انتخاب سمعک

-قبل از خرید  این وسیله ی شخصی ، کاملا تحقیق کنید و از فروشگاه ها و کلینیک های معتبر که انواع مدلها  و مارک های مختلف سمعک را ارائه می دهند ،خرید نمایید تا از اصل بودن کالا مطمئن شوید و هم چنین گارانتی معتبر و خدمات پس از فروش نیز به خرید شما تعلق گیرد .

– برای انتخاب سمعک به متخصصان شنوایی یا ادیولوژیست ها که مجوز های لازم برای تجویز سمعک را دارند مراجعه نمایید زیرا تنها کسانی که می توان در این مورد به آنها اعتماد نمود و دانش و تخصص کافی در این زمینه را دارند ، همین افراد هستند .

– بعد از انتخاب سمعک تنظیمات سمعک خود را به ادیولوژیست بسپارید و هرگز خودتان و یا دیگر افراد سمعک را دستکاری نکنید زیرا ممکن است که سمعک شما دچار مشکل گردد و دیگر قابل استفاده نباشد و یا در صورتی که از آن استفاده نمایید و درست تنظیم نشده باشد به سیستم شنوایی شما آسیب جدی برساند .

– از ادیولوزیست بخواهید که سمعک هایی مناسب با میزان کم شنوایی گوش شما ، متناسب با سلیقه ی شما و مقرون بصرفه بر حسب بودجه ی به شما پیشنهاد دهد تا بتوانید انتخاب سمعک را انجام دهید . همیشه گران ترین و معروف ترین کالا نمی تواند مناسب ترین برای شما باشد ، بنابراین زود تصمیم نگیرید . یکبار خرید و انتخاب نمایید و تا چند سال از این وسیله ی شخصی استفاده نمایید .

– سمعک های ضد اب با قیمت بالاتری در دسترس شما هستند ، می توانید با پرداخت مبلغی بیشتر یک سمعک ضد آب تهیه نمایید . برای اطلاع از قیمت سمعک دیجیتال با ما تماس بگیرید .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of