سمعک های ریسوند
انواع سمعک از نظر تکنولوژی

انواع سمعکها از نظر تکنولوژی

انواع سمعکها از نظر تکنولوژی های مختلف و کاربرد

سمعکها ی آنالوگ: در پردازش آنالوگ صوت، حرکت هوا توسط میکروفن به یک جریان همسان ولی پیچیده الکتریکی تبدیل می شود. صدای آنالوگ مثل تهیه فتوکپی بوده و یک تصویر کلی از صدای اصلی ارائه میشود. در واقع این پردازش شبیه تهیه کپی مجدد از روی یک فتوکپی است که در این حالت کیفیت صوتی مطلوبی نخواهیم داشت.

سمعکها ی  دیجیتال: در پردازش دیجیتال صوت، صدا به صورت سری از اعداد کدبندی شده و در هر زمان بلندی و شدت صدا مشخص میگردد. پردازش صدا با روش دیجیتال ، دقیق تر و با جزئیات بیشتری همراه خواهد بود.
صدای دیجیتال به صورت کاملاً دقیق قابل تکرار است . صدای دیجیتال را می توان دفعات متعدد ، بدون کاهش کیفیت تا بی نهایت تکرار کرد. این کار مانند تهیه کپی های متعدد از یک تصویراسکن شده است.

سمعکها ی هوشمند: این سمعکها علاوه برداشتن پردازش دیجیتالی پیشرفته ، توانایی ثبت و نگهداری داده های مربوط به استفاده از سمعک توسط استفاده کننده و یادگیری از روی این داده ها به صورت خودکار (پس از یک تا دو هفته) و اعمال تنظیمات مورد نیاز و سنجیده شده براساس این گونه داده ها را دارد. به این گونه سمعک ها سمعکهای هوشمند گفته می شود چون که توانایی یادگیری سطح دلخواه صوتی و تقویتی اصوات را برای استفاده کنندگان یاد می گیرند.

مزیت استفاده از سمعکها ی دو گوشی :

اهمیت شنیدن با دو گوش مثل دیدن با دو چشم است. لذا در صورت افت شنوایی دو طرفه ، بهتر است که از سمعک استفاده شود.

محاسن استفاده از سمعکها ی دو گوشی عبارتند از:

  • توانایی جهت یابی اصوات بهتر میشود
  • فهم گفتار در محیز های پر سرو صدا بهبود می یابد
  • صداها بهتر و راحتر شنیده می شود
  • احتمال نشنیدن صداها (محدودیت شنیداری) کم میشود
  • هر دو گوش را فعال نگه می دارد
  • شنیدن با یک گوش از نظر فیزیکی خسته کننده و استرس زاست

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of