سمعک های ریسوند
باتری سمعک

باتری سمعک

باتری سمعک

پس از تهیه سمعک ،برای استفاده از سمعک نیاز به باتری دارید ، در برخی موارد که سمعک شما به خوبی کار نکند و در شنیدن صداهای محیط با مشکل مواجه شوید ، یکی از دلایل می تواند تمام شدن باتری سمعک باشد .در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را راجع به باطری سمعک در اختیار شما قرار دهیم .

خصوصیات باتری سمعک

-باتری ها از نوع zinc-air می باشند و در سایز های مختلف از جمله ۱۰-۱۳-۳۱۲-۶۷۵ موجود می باشند و هر سایز دارای رنگ مخصوص به خود است به این صورت که باطری ۱۰ زرد رنگ است و باطری ۱۳ نارنجی رنگ ، باطری ۳۱۲ قهوه ای رنگ و باطری ۶۷۵ آبی رنگ است .باتری سمعک دارای تاریخ تولید و تاریخ انقضا می باشد که از مصرف باتری های تاریخ گذشته خودداری کنید .هم چنین دارای مارک های مختلفی می باشند از جمله :

reyovac ، power one، sound energy،siemens و …..که با انواع سمعک ها سازگار هستند . البته برای سمعک خود باید از باتری مخصوصی که با ان همخوانی داشته باشد استفاده کنید زیرا کیفیت باتری سمعک موجب افزایش کیفیت استفاده از سمعک می گردد . در برخی از سمعک ها با توجه به عملکرد آنها امکان دارد باتری خیلی از باطری سمعک های دیگر تمام شود که یکی از عوامل تاثیرگذار در این زمینه متفاوت بودن تنظیم صدا در سمعک های مختلف است .

 نگهداری از باتری سمعک

– در برخی موارد تعویض باتری سمعک بسیار ضروری است ، برای مثال زمانی که صدای خروجی از سمعک ناواضح و یا آهسته می باشد و یا سمعک هوشمند شما پیغام خالی شدن باتری را می دهد .باید به موقع آن را تعویض نمایید .

– برای جلوگیری شدن از خالی شدن باطری ، آنها را از وسایل فلزی مثل سکه ، آهنربا ، کلید و …… دور نمایید .

برای نگهداری باتری ها باید دقت نمایید که در محیطی با دمای مناسب آنها را قرار دهید .

– برای اینکه در مصرف باتری سمعک صرفه جویی شود ، شبها که می خوابید سمعک را خاموش کرده و درب باتری را باز بگذارید تا از ایجاد رطوبت ایجاد می کنید .

– دقت داشته باشید قدرت باتريها  نشان دهنده طول عمر باتري است. هر چه قدرت يك باتري بيشتر باشد طول عمر آن نيز بيشتر است .

– اگر باتری سمعک موجب می شود که صدایی که از سمعک می شنوید مغشوش و ناواضح باشد باید آنرا تعویض نمایید .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of