سمعک های ریسوند
تهیه سمعک

تهیه سمعک

تهیه سمعک

بازدید کننده ی محترم ، برای خرید و تهیه سمعک در انواع مختلف و متناسب با نیازهای شنیداری خود می توانید به کلینیک سمعک قلهک مراجعه نمایید .ما در کلینیک خود با ارائه ی جدیدترین و زیباترین و کاربردی ترین سمعک هادر خدمت مراجعه کنندگان خود هستیم و برای کمک به بهبود وضعیت شنیداری آنها ، آزمایشات مختلفی را انجام می دهیم تا بتوانیم مشکلات شنوایی مراجعه کنندگان خود را بهبود بخشیم . برای تهیه سمعک نیز راهکارها و راهنمایی های لازم را در اختیار آنان قرار می دهیم .

مراحل تهیه سمعک

در ابتدا باید با توجه به مشکل شنوایی خود به مرکز شنوایی سنجی مراجعه نمایید . اگر در سنین بزرگسالی هستید و احساس می کنید شنوایی شما آن طور که باید باشد، نیست و برای فهمیدن صحبت دیگران از آن ها میخواهید که جملات خود را دوباره تکرار کنند. یا هنگامی که مدام صدای تلویزیون را زیاد می کنند تا به حد مورد رضایت شما برسد ولی دیگران از بلندی آن شکایت دارند. در این حالت است که شما نیاز به تهیه سمعک دارید . اگر کودک شما به صداهای محیط یا صدای والدین و اسباب بازی های خود به ان اندازه که باید واکنش نشان نمی دهد باید به یک کلینیک شنوایی مراجعه کنید تا از طریق آزمون رفتاری یا با مشاهده رشد زبانی کودک، وضعیت شنیداری وی و مشکل او تشخیص داده شود و در صورت لزوم طبق راهنمایی متخصص شنوایی تهیه سمعک را انجام می دهید .

– در مرحله ی اول : متخصص شنوایی با انجام تست های شنوایی ، تعیین می کند که آیا شما مشکل کم شنوایی دارید یا خیر . و در صورتی که این مشکل وجود داشت ، میزان آن در هر دو گوش شما تعیین می گردد ، و راهنمایی های لازم برای تهیه سمعک به شما داده می شود .

– در مرحله ی دوم : بر اساس میزان کم شنوایی شما ، سلیقه شما و بودجه و هزینه ای که می خواهید صرف کنید ، باید انتخاب بهترین سمعک را انجام دهید .برای مثال تصمیم بگیرید که چه نوع سمعکی می خواهید سمعک داخل گوشی ، پشت گوشی ،سمعک دیجیتال ، ریموت دار و یا ….. ، در این مرحله شنوایی شناس، یک قالب اولیه از گوش شما می گیرد که با استفاده از آن پوسته سمعک های داخل گوشی و یا قالب سمعک پشت گوشی ساخته می شود در این مرحله تهیه سمعک به طور کامل انجام شده است .

– مرحله ی سوم : تنظیم سمعک ، در این مرحله متخصص شنوایی سمعک را برای شما تنظیم می کند و جزئیات بیشتری را از این که سمعک شما در محیط های مختلف چگونه عمل می کند ، در اختیار شما قرار می دهد. و هم چنین طرز استفاده از سمعک را به شما آموزش خواهد داد

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of