سمعک های ریسوند
دیابت و کاهش شنوایی

دیابت ثانویه و احتمال داشتن کاهش شنوایی

زمانی که شما در مورد کاهش شنوایی فکر می کنید احتمالا فکر دیابت (دیابت ثانویه) به ذهنتان خطور نکند. دیابت و شرایط هایی که شناخته شده ترین دلایل کاهش شنوایی  هستند عبارتند از : بیماری منییر٬ اتواسکلروزیس٬ نویز بیش از حد محیط و پیری. اما تحقیقات نشان داده است که افراد مبتلا به دیابت محتمل تراند به داشتن کاهش شنوایی و توجه به آمار دیابت در امریکا می تواند کمک کننده باشد.

ارتباط بین دیابت و کم شنوایی (دیابت ثانویه)

کاهش شنوایی ممکن است یک مشکل کمتر تشخیص داده شده ای از دیابت باشد. زمانی که دیابت متداول تر می شود٬ ممکن است به شکل قابل توجهی با مشکل کم شنوایی مرتبط باشد.

مانیتورینگ منظم قند خون به میریت دیابت کمک می کند. ارتباط  ثابتی بین آسیب شنوایی و دیابت با استفاده از نتایج شماری از مطالعات به دست آمده است. در مطالعه ای که در سال ۲۰۰۸ توسط  سازمان ملی سلامت منتشر شد٬ در این مطالعه دو گروه از افراد مورد مطالعه قرار گرفت: یک گروه مبتلا به دیابت و یک گروه بدون دیابت.که شیوع ملی دیابت را منعکس میکرد.پژوهشگران یک کاهش شنوایی ملایم و بالاتر در محدوده فرکانس پایین تا فرکانس میانی در ۲۱ درصد از ۳۹۹بیمار با دیابت و ۹ درصد از ۴۷۴۱ بیمار بدون دیابت یافتند. کاهش شنوایی فرکانس بالا در ۵۴ درصد از افراد دارای دیابت و ۳۲ درصد از افراد بدون دیابت وجود داشت.مطالعات همچنین نشان داد که افرادی که میزان گلوکوز بالا داشته و در معرض ابتلا به دیابت نی باشند ۳۰ درصد احتمال بیشتری برای رشد کاهش شنوایی نسبت به افرادی که سطح نرمال قند خون دارند٬ دارند. در حالی که علت اصلی نامشخص می باشد. متخصصان معتقدند که سطح بالای قند خون ممکن است به اعصاب و رگ های خونی گوش داخلی به روشی که به چشم ها و کلیه ها آسیب می رساند٬ آسیب برساند.در بیماری شبکیه چشم دیابتیک یا آسیب رگ خونی گوش ها که توسط دیابت ایجاد شده٬ رگ ها ممکن است متورم شده و مایع تراوش کند یا رگ های غیرضروری ممکن است داخل شبکیه چشم گسترش یابد. بیماری شبکیه چشم پیشرفته ممکن است منجر به نابینایی شود.در کلیه ها٬ رگ های خونی که به عنوان فیلتر عمل می کنند٬ گلوکز زیاد این فیلترها را تحت فشار قرار داده و سرانجام سبب شکستن آن ها و نشت مایع می شود.۳۰میلیون از افراد امریکایی دیابت دارند و ۳۴.۵ میلیون بعضی از اشکال کاهش شنوایی را دارند.بر طبق انجمن دیابت امریکا٬ ۳۰ میلیون امریکایی دیابت دارند و ۳۴.۵ میلیون برخی از اشکال کاهش شنوایی را دارند که باعث شده این دو از شایع ترین عامل نگرانی سلامت در جامعه باشند. درک خطرات ناشی از دیابت و کاهش شنوایی برای پیشگیری از مشکلات بیشتر مهم می باشد.اگر شما دیابت دارید یا  در معرض ابتلا به دیابت هستید باید به طور ویژه این حقیقت را که شما در معرض ابتلا به کاهش شنوایی هستید در نظر بگیرید.آشنا شدن با علایم کاهش شنوایی و برنامه ریزی روتین معاینه عمومی شنوایی می تواند به شما در درک کاهش شنوایی قبل از اینکه پیشرفت کند٬ کمک کننده باشد. مطالعه بر روی ۲۰۰۰۰افراد درامریکا٬ استرالیا٬برزیل و قسمت های مختلف آسیا ارتباطی بین دیابت و کاهش شنوایی نشان داد.

Taking action (اقدام کردن)

در حالیکه شیوع دیابت رو به رشد می باشد٬ انواع مشخصی از دیابت ممکن است قابل پیشگیری بوده و یا حتی معکوس شود. بیشتر افراد بزرگسال در امریکا دیابت نوع ۲ و یا دیابت مرحله بزرگسالی را دارند.دلایل زیادی برای دیابت نوع ۲ یا دیابت ثانویه وجود دارد اما قابل توجه ترین عوامل خطر دیابت ثانویه عبارتند از: چاقی٬ رژیم غذایی ضعیف و شیوه زندگی غیرمتحرک می باشد. بکارگیری مراحلی برای بهبود سلامتی کلی٬ میزان ریسک این شرایط مزمن را کاهش می دهد.  سالی یکبار کنترل شنوایی مانند کنترل جسمانی سالیانه داشته باشید. در حالی که متخصص مراقبت اولیه همه علایم حیاتیتان را در کنترل سالیانه بررسی می کند اما اغلب سنجشی برای شنوایی انجام نمی دهد حتی اگر شما تجربه هر نوع مشکلی با شنواییتان داشته باشید.

مدیریت دیابت و دیابت ثانویه

دیابت یک شرایط پزشکی جدی می باشد که شما با کمک پزشکتان آن را مدیریت خواهید کرد. قابلیت ارتباط با تیم پزشکی و شنیدن جوابهایی برای پرسشهایتان به شما در رسیدن به برنامه درمانیتان کمک خواهد کرد. فهرست راهنمای آنلاین را بررسی کنید تا یک مراقب سلامتی حرفه ای نزدیک خودتان پیدا کنید. یک تست پایه انجام دهید تا متخصص به شما در مشاهده تغییراتی که در طول زمان اتفاق می افتد٬ کمک کند. اگر شما نیاز به درمان داشته باشید٬ شما می توانید از متخصصتان بخواهید تا سمعک مناسب را برای شما انتخاب کند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of