سمعک های ریسوند
وزوز گوش

راهکارهای فنی موثر برای وزوز گوش

راهکارهای موثر برای کاهش وزوز گوش چیست

اگر به اختلال وزوز گوش دچار هستید و به کلینیک شنوایی مراجعه نموده اید و تحت درمان هستید، مطمئن باشید که در کنار درمان دارویی می توانید با رعایت برخی از راهکارها که در این مقاله از سری مقالات کلینیک سمعک قلهک شرح داده شده است تا حد زیادی بتوانید بر این مشکل غلبه نمایید . یکی از راه های مفید این است که ذهن خود را از صداهای مزاحمی که می شنوید منحرف سازید و بر روی موارد دیگری تمرکز کنید و هم چنین با تمرین می توانید که وزوز گوش خود را مدیریت کرده و تحت تاثیر ان قرار نگیرید. شاید در ابتدا برایتان بسیار سخت باشد ولی به مورو زمان به آن عادت می کنید و می توانید تمرینات موثری را برای غلبه کردن به این اختلال انجام دهید.

در سطح اینترنت مقالات زیادی در مورد چگونگی کنترل وزوز گوش منشر شده است که می توانید آنها را مطالعه کنید و یا از پزشک متخصص خود بخواهید تا تکنیک هایی را برای مهار این مشکل به شما بیاموزد . از این طریق شما می توانید تا حد زیادی توجه خود را از جزییات صداهایی که برایتان ایجاد میشود دور سازید . پس هر چه بیشتر بیاموزید و اطلاعات کسب کنید می توانید در این زمینه موفق تر باشید.حساس نشدن یکی دیگر از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید زیرا احساسات آدمی تاثیر مستقیمی بر اعصاب وی می گذارد و اعصاب به طور مستقیم با وزوز گوش در ارتباط است. برای مثال استرس و اضطراب می تواند تشدید کننده ی این صداهای مزاحم باشد. شما با تغییر عادات منفی خود می توانید نشانه های استرس را از خود دور کرده و تا حد زیادی احساس بهتری داشته باشید.

فنون عادت پذیری به وزوز گوش

برای کنترل و مهار این مشکل روش های تمدد اعصاب را امتحان کنید ، گوش دادن به موسیقی های آرامش بخش و ورزش…..

ورزش تاثیر بسیار مثبتی دارد و می تواند تا حد زیادی موجب پرت شدن حواس شما از این مشکل می شود . هم چنین تلقین های مثبت می تواند نتیجه ی خوبی برایتان داشته باشد یعنی به خود بگویید که می توانید بر وزوز غلبه کنید. تا زمانیکه دچار این مشکل هستید باید سعی کنید تا فعالیت های اجتماعی خود را زیادتر کرده و کمتر در محیط های ساکت بمانید. هم چنین می توانید برای غلبه بر وزوز گوش خود را به کارهای فکری مشغول کنید و حواس خود را به سمت صداهای خارجی متمرکز نمایید و کمتر به صداهای درونی مزاحم توجه نمایید.

استفاده از تکنولوژی برای کنترل وزوز گوش

  • دستگاه های تولید کننده ی نویز

قابل استفاده برای افرادی که افت شنوایی ندارند، این دستگاه ها تا حدودی شبیه سمعک هستند ولی می توانند زمزمه هایی تولید کنند که به صورت ادغامی با صداهای مزاحم، حواس بیمار را از وزوز منحرف می کند بنابراین بسیار موثر هستند.

  • دستگاه های کمک شنوایی یا سمعک

وسایل کمک شنوایی موجب کاهش وزوز گوش به همراه افزایش شنوایی می گردد. در واقع وقتی بیمار صداهای محیط را بهتر می شنود صدای درونی را کمتر شنیده و به ان بی توجه می گردد و راحت تر می تواند آن را نادیده بگیرد. گزارشات حاکی از این است که بسیاری از افراد در حین استفاده از سمعک صدای وزوز را نمی شنوند .

–          دستگاه های ترکیبی وزوز

در برخی از سمعک های پیشرفته از جمله محصولات برند زیمنس، قابلیت تقویت صداهای اطراف به همراه ویژگی تولید کنندگی نویز ادغام شده است و تاثیر مثبتی در کاهش میزان توجه به وزوز گوش دارد تولیدکننده ی نویز صدا (نویزهای) آرامی را تولید می کند که باعث می شود تا توجه فرد از شنیدن صدای وزوز تا حدی منحرف شود.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of