سمعک های ریسوند
سمعک پشت گوش

سمعک های پشت گوشی

مدل سمعک پشت گوشی (BTE)

 

مدلهای سمعک گوشی (BTE)در پشت و بالای لاله گوش قرار می گیرند و با یک لوله به قالب داخل کانال گوش منتقل می گردند . سمعک های پشت گوشی رنگ ، طرح ، اندازه و ویژگیهای متفاوتی دارند. به علاوه سمعکهای بزرگتر از قدرت بالاتری برخوردار می باشند . بسیاری از مردم به علت مسائل زیبایی از انتخاب سمعکهای پشت گوشی اکراه دارند. برای حل این مشکل ، امروزه سمعک های پشت گوشی با ظاهر بسیار زیبا و دید کم در دسترس هستند.

سمعکهای پشت گوشی با لوله باریک  (MINI BTE)

این سمعکهای کوچک در پشت گوش پنهان می گردند و صدا توسط یک لوله بسیار باریک به داخل گوش منتقل می شود. انتهای لوله باریک یک کاف نرم قرار دارد که کانال گوش را مسدود نمیکند در نتیجه ، هوا در داخل گوش جریان دارد و فرد احساسی طبیعی خواهد داشت . این نوع تجویز سمعک به عنوان ((Open Fitting)) شناخته شده است و برای انتهای شنوایی ملایم تا متوسط فرکانس بالاتوصیه می گردد.

مدل رسیور در گوش  (Rite)

مدلهای Rite ، همچنین به عنوان مدل RIC نیز شناخته شده اند . این سمعک های بسیار کوچک در پشت گوش و رسیور یا بندگوی آنها در داخل کانال قرار می گرید که توسط یک لوله ی بسیار باریک به سمعک متصل می گردد . سمعک RIC مناسب افت شنوایی ملایم تا شدید است .

قرار گیری رسیور در داخل کانال و جدایی آن از بقیه اجزای سمعک سبب می شود که سمعک کیفیت صدای بسیار خوبی داشته باشد . به علاوه ، سمعک های RIC تقریبا نامرئی هستند. این موارد سبب مقبولیت بالای آنها به خصوص در اروپا و آمریکا شده است .

سمعک پشت گوشی با قالب (BTE)

این سمعک ها مناسب افت ملایم تا عمیق هستند. به طور کلی میتوان گفت که آنها قوی ترین سمعک ها با طرح ها و رنگهای متفاوت میباشند که به راحتی دیده می شوند.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of