سمعک های ریسوند
سمعک اتیکن مدل اطلس پلاس

سمعک اتیکن مدل Atlas plus

پیشرفته ترین سمعک در خانواده سمعک های با قیمت متوسط Atlas Plus محصول جدیدی از اتیکن است که دارای قیمتی مناسب بین سمعک های دیجیتال می باشد. این سمعک تمام ویژگی های سایر سمعک های قبلی را با هم دارا می باشد که باعث رضایت فروشندگان و مصرف کنندگان این نوع سمعک می شود.

خصوصاً ترکیب DFC با قدرت قابل برنامه ریز بودن سمعک اطلس پلاس با سبک زندگی افراد باعث شده تا این نوع سمعک به عنوان یک انتخاب برتر در الویت قرار گیرد.

نبود فیدبک = صدای بهتر

Atlas Plus اولین سمعکی است که در نوع خود با استفاده از جدیدترین تکنولوژی روز، فیدبک سمعک را با روش

Dynamic Feedback Cancellation حذف می نماید. تاکنون این تکنولوژی تنها در سمعک های گران قیمت دیده می شده است.

سیستم DFC حتی کوچکترین صدای سوت مانندی را حذف می نماید و کیفیت کلی صدا را افزایش می دهد.

مطابق با نیازهای بیمار شما

سمعک Atlas Plus با استفاده از برنامه دوم توسط “دگمه فشاری” با نیازهای فردی بیمار شما مطابق می گردد. همچنین با برنامه ریزی “دگمه فشاری” به عنوان برنامه دوم می توان سمعک را در حالت “سکوت” قرار داد.

عملکرد آسان

سمعک Atlas Plus مانند سمعک های قبلی اتیکن دارای عملکردی ساده می باشد. با استفاده از سیستم Adaptation Manager و از استفاده از روش های تنظیم Nal-NL1 و DSL i/o این سمعک به سرعت در میان افراد استفاده کننده با استقبال مواجه شده است.

سمعکی مطابق با نیازهای افراد

Atlas Plus را می توان طوری تنظیم کرد که با سبک زندگی بیمار منطبق گردد. در این سمعک می توان برنامه دوم را طوری تنظیم نمود که سمعک در حالت “Standby” یا “سکوت” قرار گیرد. این حالت در مواقعی که فرد می خواهد با یک گوش با تلفن صحبت کند و از گوش دیگر چیزی را نشوند بسیار مناسب است.

کیفیت صوتی بهتر

قبل از رخ دادن فیدبک، در سمعک صدایی مانند ringing شنیده می شود که سیستم DFC این صدا را نیز حذف می کند و باعث می شود کیفیت صدای سمعک به دلیل افزایش هدروم، بسیار بهتر شود.

توانایی های اضافی نسبت به Atlas

سمعک Atlas Plus از نظر ظاهر جذاب بوده و کار با آن ساده و بسیار مطمئن است. این سمعک با دو کانال و چهار باند و با استفاده از Adaptation Manager و روش تنظیمی NAL-NL1 تنظیم اولیه بسیار مناسبی را فراهم می آورد. علاوه بر این، قیمت قابل قبول این سمعک، آن را به محصولی بی رقیب تبدیل کرده است.

Atlas Plus در تمام مدل های CIC تا BTE پاور عرضه شده و همراه با ولوم کنترل ، تله کویل و میکروفن دایرکشنال می باشد. این سمعک دارای مدار DFC برای حذف بهتر فیدبک نسبت به سمعک Atlas می باشد.

روش های تنظیمی سمعک Atlas plus

روش های تنظیمی که در سمعک Atlas Plus آورده شده، همگی روش های شناخته شده در دنیا هستند. گرچه همه این روش ها استاندارد هستند ولی به عنوان مثال، در روش های

NAL- NL1 و DSL i/o استراتژی میزان تراکم،

Adaptation Manager ،Attack Time And Release Time توسط خود کمپانی اتیکن طراحی شده است. این موضوع Atlas Plus را به یک سمعک کامل اتیکن تبدیل کرده که به سرعت مورد قبول فرد قرار گرفته و اهداف و رضایت طولانی مدتی را برای افراد فراهم می آورد. این سمعک انعطاف پذیری زیادی را نیز در فیتینگ فراهم می کند.

NAL-NL1

NAL-NL1 یک نسخه غیر خطی از روش های تنظیمی NAL-RP است که توسط لابراتوار بین المللی اکوستیک استرالیا ابداع گردیده است. هدف از این روش تنظیمی بهتر ساختن فهم گفتار و فراهم کردن بلندی سیگنال های گفتاری تقریباً مشابه با آنچه که افراد طبیعی درک می کنند، می باشد.

این روش تنظیمی از شاخص فهم گفتار (SII) – برای افزایش بهره الحاقی در ۵۲ ادیوگرام مختلف بهره می گیرد. بر این اساس، روش NAL-NL1، بهره الحاقی را در هر فرکانس براساس میزان کم شنوایی و میانگین کم شنوایی در ۳ فرکانس، شیب ادیوگرام و شدت گفتار ورودی، محاسبه می کند.

DSL i/o

DSL i/o نسخه غیر خطی الگوریتم DSL خطی است که در دانشگاه Western Ontario ابداع شده است. DSL مخفف کلمه

Desired Sensation Level می باشد .

این روش تنظیمی محدوده پویایی نرمال را داخل محدوده پویایی فرد کم شنوا، قرار می دهد و از UCL و HTL فرد استفاده می کند.

NAL-RP

این روش، بهره را برای کم شنوایی های ملایم تا عمیق تجویز می کند. در کم شنوایی های عمیق، بهره ای بیشتر در فرکانس های بم، با توجه به نیاز بیمار محاسبه می شود. روش NAL-RP در سمعک های پاور خانواده Atlas Plus موجود می باشد.

DSL i/o (Lin)

این روش بهره سمعک را براساس Desired In-situ Output level Speech Spectrum Input Levelو تجویز می کند.

در این روش طیف گفتاری مورد استفاده قرار می گیرد که میزان بهره تجویزی را متأثر می سازد.

  1. Moor,Cox برای بزرگسالان
  2. UWO Child برای کودکان

روش DSL i/o فقط در سمعک های پاور خانواده Atlas Plus موجود می باشد.

جهت مطالعه بیشتر در رابطه با سمعک Atlas Plus روی لینک های زیر کلیک نمایید

خداحافظی با فیدبک

فیتینگ Atlas Plus

مشخصات انواع مختلف اطلس پلاس

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of