سمعک های ریسوند
سمعک اتیکن مدل Atlas

سمعک اتیکن مدل Atlas

ATLAS یک سمعک دیجیتالی جدید از شرکت اتیکن است که صدای بسیار با کیفیتی را فراهم می آورد.

سه مشخصه کلیدی در سمعک ATLAS ، آن را به یک انتخاب ایده آل تبدیل کرده است.

قیمت مناسب

ساخت سمعک اطلس در کمپانی توسط رباطها انجام می شود و باعث شده تا هزینه تولید تا حد زیادی کاسته شود و قیمت تمام شده آن برای استفاده کننده مناسب گردد.

ویژگی ها

ATLAS دارای عملکرد و قابلیت های بسیار برجسته ای می باشد، این سمعک تمام دیجیتال بوده و کیفیت صوتی بالایی دارد و تمام مشخصه های مورد نیاز یک سمعک خوب رادارا می باشد.

سادگی

تنظیم ATLAS بسیار ساده بوده و بر پایه روش های تنظیم معمول NAL-NL1 & DSL i/o می باشد. همین مسئله باعث پذیرش این سمعک توسط افرادی شده که قبلاً نیز از سمعک استفاده می کردند.

Atlas برای چه کسانی مناسب است؟

برای هر فردی که خواهان یک سمعک دیجیتال با کیفیت صدای مطلوب باشد مناسب است.

چند نکته در مورد چگونگی ارائه Atlas به بیمار

  • برای بیمار مشخص سازید که Atlas پیشرفته ترین سمعک در این رده قیمتی است. این سمعک ویژگی هایی دارد که آن را بسیار بالاتر از هر نوع سمعک دیجیتالی مشابه قرار می دهد .
  • مطمئن شوید که بیمار دیجیتال بودن Atlas را فهمیده و این مسئله را درک نموده که سمعک بسیار پیشرفته ای را انتخاب کرده است.
  • مطمئن شوید که انعطاف پذیری تنظیم سمعک Atlas را کاملاً شرح داده اید.

روش های تنظیمی

روش های تنظیمی سمعک اطلس در سرتاسر جهان شناخته شده می باشند به این دلیل به سرعت مورد پذیرش افراد استفاده کننده قرار  می گیرند.

با وجود اینکه این روش های تنظیمی استاندارد شده هستند، ولی Oticon روش های NAL-NL1 و DSL i/o را در سمعک Atlas طـوری طــــراحــــی نموده که دارای اســتراتــژی و   Release Time  Attack Timeمی باشند این موضوع Atlas را به یک سمعک واقعی مبدل نموده که منافع طولانی مدت خوبی را عرضه داشته و مقبولیت سریعی را از سوی فرد استفاده کننده و انعطاف پذیری فیتینگ مطلوبی را برای ادیولوژیست فراهم می کند.

NAL-NL1

نسخه غیرخطی است که توسط لابراتوار بین المللی اکوستیک استرالیا ابداع گردیده است. هدف این روش تنظیمی بهتر ساختن تشخیص گفتار و همتراز ساختن بلندی نسبی صدا برای فرد کم شنوا، با بلندی صدا در افراد با شنوایی نرمال می باشد.

DSL i/o

DSL i/o نسخه غیر خطی الگوریتم DSL خطی است که در دانشگاه Western Ontario ابداع شده است. DSL مخفف کلمهDesired Sensation Level می باشد .

این روش تنظیمی محدوده پویایی نرمال را داخل محدوده پویایی فرد کم شنوا، قرار می دهد و از UCL و HTL فرد استفاده می کند.

NAL-RP

این روش، بهره را برای کم شنوایی های ملایم تا عمیق تجویز می کند. در کم شنوایی های عمیق، بهره ای بیشتر در فرکانس های بم، با توجه به نیاز بیمار محاسبه می شود. روش NAL-RP در سمعک های پاور خانواده Atlas Plus موجود می باشد.

DSL i/o (Lin)

این روش بهره سمعک را بر اساس Desired in-situ output Level Speech Spectrum Input Level و تجویز می کند.

در این روش طیف گفتاری مورد استفاده قرار می گیرد که میزان بهره تجویزی را متأثر می سازد.

  1. Moor,Cox برای بزرگسالان
  2. UWO Child برای کودکان

روش DSL i/o فقط در سمعک های پاور خانواده Atlas Plus موجود می باشد.

جهت مطالعه مطالب بیشتر روی لینک مربوط کلیک نمایید

فیتینگ Atlas

مشخصات انواع مختلف

اطلس پاور

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of