سمعک های ریسوند
سمعک اتیکن مدل گایا

سمعک اتیکن مدل Gaia

گایا صدایی صاف و شفاف را بدون اختلال در درک گفتار با کیفیتی بالا به راحتی فراهم می آورد.

هدف ما رضایت افراد و تا حد امکان استفاده از فواید فن آوری مدرن دیجیتال است.

گایا تمام مشخصات اصلی و کلیدی سمعک ها را به شکلی هماهنگ و موزون در کنار یکدیگر قرار داده و موازنه ای طبیعی بین فهم گفتار و کیفیت دلپذیر صدا بوجود می آورد.

سیستم صوتی گایا

هسته اصلی سمعک گایا، سیستم صوتی آن است که یک استراتژی تقویتی نوین از سوی کمپانی اتیکن محسوب می گردد. سیستم صوتی گایا شامل روش تنظیمی اختصاصی و نوین گایا، با مجموعه ای از مشخصه های افزایش دهنده کیفیت صدا، بر اساس اکوستیک گوش باز می باشد.

 • روش های تنظیمی سمعک Gaia
 • اکوستیک گوش باز
 • مشخصه های افزایش دهنده کیفیت صدا

برای تمامی کاربران

سمعک گایا به افرادی که برای اولین بار از سمعک استفاده می کنند، اجازه می دهد تا بدون رویارویی با مشکلات جانبی سمعک ها که مربوط به تنظیمات نادرست می باشد، از صدایی با کیفیت بالا بهره ببرند. همچنین افراد با تجربه قبلی استفاده از سمعک، از قدرت بالای این سمعک در تشخیص گفتار حتی در محیط های پر سر و صدا بهره مند می شوند.

مشخصات انواع مختلف سمعک گایا

محصولات خانواده گایا شامل سمعک های CIC کوچک، ITE,ITC,MIC و BTE است.

سمعک های دایرکشنال BTE و ITE نیز جهت درک بهتر گفتار فراهم آمده است.

تمامی سمعک های پشت گوشی در رنگ های مطابق با موی سر و انواع رنگ های سرد در دسترس هستند.

انواع

 • CIC and MIC
 • ITC
 • ITE and ITE Direct
 • ITE Power
 • BTE and BTE VC and BTE Direct
 • BTE Power

 

مشخصه های تقویت و ارتقاء کیفیت صدا

راهکارهای ارتقاء کیفیت صدا

برای جلوگیری از ایجاد اعوجاج سمعک، روش تنظیمی گایا محدودۀ پویایی خود را افزایش می دهد. فیلترهای Soft Squelch در سمعک گایا باعث حذف اصوات مزاحم کم شدت – مانند نویز درونی سمعک – می شود. علاوه بر این سیستم

Subsonic Input Protection به گونه ای مؤثر از مداخله اصوات غیر ضروری کمتر از ۷۵- ۵۰ هرتز در پردازش صوت ممانعت به عمل می آورد.

 • افزایش محدوده پویایی

گاهی اوقات آنقدر توجه و تمرکز بر روی سمعک وجود دارد که فراموش می شود یک فرد در طول روز با محدوده وسیعی از صدا رو به روست.تنوع این صدا از شدت های بسیار کم در خانه تا سطوح شلوغ بالا در خیابان و کنسرت ها یا گردهمایی های اجتماعی وجود دارد.امروزه سمعک ها باید قادر باشند تمام اصوات با سطوح شدتی متفاوت را دریافت کرده و بدون بروز هیچ گونه اعوجاجی آن را تقویت کنند.سمعک گایا قادرست صداهایی با سطح شدتی فراتر از ۱۰۰ دسی بل را بدون بروز اعوجاج تولید کند.ترکیب فیلتر Soft Squelch و سیستم تراکمی برای شدت های بالا، محدودۀ پویایی مفید بیمار را افزایش می دهد و باعث می شود که صداها با کیفیت طبیعی تری برای فرد ایجاد شود.

 • فیلتر Soft sqelch

سمعک گایا دارای سیستم میکروفن Soft Squelch می باشد که شدت ورودی های با شدت کمتر از ۳۰ dB SPL را کاهش می دهد و از آنجا که این صداها شدتی کمتر از گفتار دارند، باعث می شود تا فرد راحتی و آرامش بیشتر را احساس کند. صداهایی مانند نویزهای کم شدت و با فرکانس بم و یا صداهایی مثل هیس یا هوم، هوم که در اتاق های بسیار آرام وجود دارد، توسط این سمعک بسیار کم تقویت می شوند و صدای صاف و بسیار با کیفیتی را فراهم می آورد.

 • حفاظت در برابر ورودی های مادون صوت (Subsonic)

اصوات مادون صوت معمولاً توسط افراد با شنوایی نرمال شنیده نمی شوند، بنابراین تا کنون ارتباط این اصوات با سمعک و افراد کم شنوا مورد بحث قرار نگرفته است. اما متأسفانه میکروفون های جدید این صداها را دریافت می کنند و در صورت تحویل به آمپلی فایر سمعک، اثرات ناخواسته ای را فراهم می سازند.

سمعک گایا به فیلتر Subsonic مجهز می باشد که این فیلتر هرگونه صدای بم با فرکانس کمتر از ۵۰ Hz که ناشی از باد و یا ارتعاش مکانیکی است را حذف می کند.

یکی از تاثیرات نویز مادون صوت مداخله در محدوده پویایی سمعک می باشد. پردازشگرهای دیجیتال و رسیورهای سمعک طوری طراحی شده اند که در محدوده پویایی ویژه ای فعالیت کنند پس برای حفظ این محدوده پویایی و استفاده مفید از آن ضروری است مانع از ورود سیگنال های غیر ضروری مثل نویزهای مادون صوت در سمعک شوند.

فیلترهای Subsonic باعث می شوند تا اصوات مادون صوت وارد آمپلی فایر سمعک نشوند و توان آمپلی فایر تنها جهت پردازش ورودی های صوتی که برای فرد استفاده کننده مهم می باشند، استفاده شود.از سوی دیگر نویزهای مادون صوت، محدودۀ پویای سمعک را تحت تاثیر قرار داده و باعث اعوجاج در صدای سمعک می شوند. فیلترهای Subsonic ارائه صداهای با فرکانس های بم را بهبود بخشیده و خطر اعوجاج را کاهش می دهد.

در سمعک گایا فرد استفاده کننده از سمعک جدای از هرگونه روش تنظیمی که در سمعکش به کار رفته می تواند از تمامی این مزایا در افزایش کیفیت صدای سمعک خود استفاده کند.

روش های تنظیمی سمعک Gaia

آکوستیک گوش باز

خانواده گایا

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of