سمعک های ریسوند
سمعک فوناک مدل Bolero Q

سمعک فوناک مدل Bolero Q

سمعک فوناک مدل Bolero Q

در نسل جدید سمعک های فوناک، کلیه مدل های پشت گوشی Phonak Bolero Q نام دارند و با ارائه چهار مدل مختلف طیف وسیعی از میزان کم شنوایی را پوشش داده و همچنین سلایق مختلف را از بعد زیبایی شناختی برآورده می کنند.بدنه انواع سمعک فوناک مدل Bolero Q با تکنولوژی پوشش نانو تولید شده و از این بین مدل Bolero  Q  M-13  به طور خاص با دارا بودن شاخص IP معادل ۶۷ ضد آب ترین محصول این گروه است که می تواند مواجهه با آب را به مدت ۳۰ دقیقه و تا عمق یک متر تحمل کند.


تمامی سمعک های نسل Phonak Quest در سه سطح قیمتی-کیفیتی مختلف ارائه شده اند که با پسوند یک شماره (۵۰ – ۷۰ – ۹۰) در نام آنها مشخص می شوند و هریک امکانات و ویژگی های خاص خود را دارا هستند. فوناک با معرفی اینسمعک فوناک مدل Bolero Q  امکانات و قابلیت هایی را معرفی کرده است که بر اساس تکنولوژی Binaural Voice Streaming   کار می کنند و برای بهره مندی از آنها بایستی فرد به صورت دو گوشی از سمعک استفاده کند. در ادامه به بیان برخی از خصوصیت های سمعک فوناک مدل Bolero Q می پردازیم .

انواع قابلیت های سمعک فوناک مدل Bolero Q

Speech in Wind
این مدار ویژه، قابلیتی است برای غلبه بر صدای باد در میکروفن های سمعک. خلاصه عملکرد Speech in Wind  در سمعک فوناک مدل Bolero Q به زبان ساده به این شرح است:

ابتدا نویز باد در سمعک ها شناسایی می شود. سپس در نتیجه پردازش پیشرفته دو گوشی سمعک ها، سمعکی که سیگنال بهتری دریافت می کند شناسایی شده و سیگنال واضح تر به سمعک گوش مقابل نیز ارسال می شود . از آنجا که فرکانسهای بالای ۱۵۰۰ هرتز دست نخورده باقی می مانند، وضوح گفتار بهتری در سمعک فوناک مدل Bolero Q تامین می شود. در حالی که نشانه های فضایی صوت که برای جهت یابی مورد نیاز است، حفظ می شوند.

auto StereoZoom
در شرایطی که نویز محیط بسیار زیاد است و منابعی در روبه رو نیز تولید نویز می کنند، به یک دایرکشنالیتی (سیستم جهت داری میکروفن ها) با زاویه بسته تر نیاز داریم. StereoZoom قابلیتی است که از طریق پردازش دو گوشی در سمعک فوناک مدل Bolero Q و ایجاد یک شبکه چهار میکروفنی، این نیاز را برآورده می کند. اینک با Quest این ویژگی بی نظیر به صورت اتوماتیک در آمده و به عنوان بخشی از SoundFlow (برنامه اتوماتیک سمعک) به کاربر کمک می کند تا بتواند در شرایط نویزی، تعامل آزادانه ای با محیط داشته باشد.

DuoPhone
مطلوب ترین حالت درک گفتار در هنگام مکالمه، در حالت دو گوشی اتفاق می افتد. با بهره گیری از DuoPhone به محض نزدیک شدن گوشی تلفن به سمعک فوناک مدل Bolero Q، سیگنال دریافتی به طور همزمان به گوش دیگر نیز منتقل شده و صدای گوینده در هر دو گوش شنیده می شود. در این هنگام بهره میکروفن سمعک مقابل کاهش می یابد تا اصوات محیطی کمتری دریافت شده و نسبت سیگنال به نویز افزایش یابد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of