سمعک های ریسوند
سمعک اتیکن مدل سینکرو

سمعک اتیکن مدل Syncro 2

سمعک سینکرو، جزء  کاملترین محصولات کمپانی اتیکن است. این سمعک شاهکاری از ترکیب علم ادیولوژی، تکنولوژی و هنر است که سمعک سینکرو را به یک محصول فوق العاده تبدیل کرده است.

تکنولوژی هوش مصنوعی، مدارهای پیشرفته پردازش گفتار و کاهش نویز و سایر قابلیت های سینکرو، آن را بین تمام رقبای خود، برجسته و ویژه کرده است.

ویژگیهای سمعک اتیکن مدل سینکرو

سمعک سینکرو دارای ویژگیهایی است که آن را به سمعکی بی نظیر در دنیا مبدل کرده است.

این ویژگیها به شرح زیر است:

اکوستیک گوش باز

اغلب افرادیکه از سمعک استفاده می کنند از شنیدن صدای خودشان و احساس ناخوشایند هنگام جویدن غذا شکایت دارند. این مشکل تنها با خروج فرکانس های بم از کانال گوش، از طریق ونت میسر می باشد که به آن “اکوستیک گوش باز” می گویند.

اکوستیک گوش باز دارای ۳ جزء به شرح زیر است:

۱) پردازش سیگنال بسیار سریع

۲) مدار DFC

۳) جبران فرکانس های بم ناشی از نشت صوتی ونت

سمعک سینکرو هر سه جز اکوستیک گوش باز را داراست.

پردازش سیگنال سریع

صدایی که از طریق سمعک به گوش فرد می رسد باید همزمان با صدایی باشد که از طریق ونت به گوش وی می رسد. بنابراین سمعک باید از سرعت پردازشی بسیار بالایی برخوردار باشد وگرنه بیمار احساس ناخوشایندی شبیه به اکوی صوتی خواهد داشت.

در سمعک سینکرو زمان پردازشی به زمانی کمتر از ۱۰ میلی ثانیه رسیده است.

سیستم حذف فیدبک پویا(DFC)

سمعک سینکرو برای حذف فیدبک صوتی، علاوه بر کاهش بهره از سیستم حذف فازی یا Phase Cancellation استفاده می کند. سیستم DFC، فیدبک صوتی را بدون افزایش زمان پردازشی و یا تغییر در کیفیت صدا بدون اعوجاج حذف می کند.

جبران فرکانس های بم ناشی از نشت صوتی ونتسمعک سینکرو با توجه به سایز ونت ایجاد شده در سمعک، افت فرکانس های بم ناشی از نشت صوتی از طریق ونت را جبران می کند و بدین ترتیب کیفیت صوتی حفظ می گردد.

حافظه سمعک اتیکن مدل سینکرو

حافظه سمعک سینکرو، اطلاعات صوتی محیط پیرامون فرد استفاده کننده را جمع آوری می کند و با اتصال به نرم افزار Genie، اطلاعاتی از قبیل شرایط محیط صوتی فرد، میزان استفاده از ولوم، استفاده از برنامه های مختلف سمعک و متوسط ساعاتی را که فرد در روز از سمعکش استفاده کرده نشان می دهد.

این اطلاعات به همراه خواسته ها و نیازهایی که خود فرد ابراز می کند، دستیابی به بهترین تنظیم ممکن را آسان می سازد و به ما کمک  می کند تا نیازهای اختصاصی افراد کم شنوا را شناسایی کرده و در جهت برآورده ساختن آنها تلاش کنیم.

کاربرد حافظه سمعک سینکرو، تکنولوژی” Voice Priority Processing” یا “تقدم در پردازش گفتار” را بر روی صفحه کامپیوتر نشان می دهد و به ما می گوید که کدام یک از روش های این تکنولوژی، در شرایط زندگی بیمار، عملکرد بیشتری را در جهت رفع نیازهای شنیداری به عهده داشته است.

راهنمای سینکرو

راهنمای سینکرو به ما می گوید که چگونه اطلاعات بدست آمده از حافظه سینکرو را تفسیر کنیم و از آنها چگونه استفاده کنیم. باید توجه داشته باشیم که تنظیم اتوماتیک نرم افزار در اغلب موارد، برای بیمار بسیار خوب و راضی کننده خواهد بود، اما هرگز نمی تواند جای تنظیم مناسب یک ادیولوژیست با تجربه را بگیرد. با استفاده از راهنمای سینکرو شما می توانید تنظیم بهتری را در جلسات بعدی ملاقات با بیمارتان ارائه دهید.

سمعک هاي سینکرو Identity

با پیشرفته تر شدن سمعک ها، پارامترهای بیشتری برای تنظیم در اختیار ادیولوژیست ها گذاشته شده است. این پدیده یک حسن حساب می شود ولی باید بسیار مراقب بود که با تغییر در یکی از این پارامترها عملکرد سایر آنها تداخل پیدا نکند و کیفیت صوتی سمعک پائین نیاید.

Identity ها در سمعک سینکرو به ادیولوژِیست امکان می دهند که تا با انتخاب مناسب ترین آنها با توجه به نیاز فرد مصرف کننده، بهترین تنظیم پارامترهای متنوع سمعک را بطور اتوماتیک به انجام رسانند .

در سمعک سینکرو ۵ نوع Identity به شرح زیر وجود دارد:

Energetic

Dynamic

Active

Gradual

Calm

نرم افزار Genie با توجه به میزان کم شنوایی، سن، سبک زندگی فرد، سابقه استفاده از سمعک و در نظر گرفتن اولویت های شنیداری افراد، Identity مناسب را بطور اتوماتیک انتخاب می کند.

Adaptation Manager اتوماتیک

طبق تحقیقات انجام شده بهتر است فرد استفاده کننده از سمعک به تدریج با صدای سمعک آشنا شود. با این کار احتمال برگشت سمعک بسیار کم خواهد بود و فرد کم کم با صدای سمعک آشنا می شود و به آن عادت می کند.

در سمعک Syncro برای تغییر مراحل عادت پذیری، نیازی به مراجعه مجدد بیمار در کلینیک نیست. بدین ترتیب که شما می توانید از طریق نرم افزار به سمعک برنامه بدهید که طی زمان مشخصی از مرحله ۱ به ۲ و یا ۳ تغییر یابد.

تغییر در درجه عادت پذیری به طور اتوماتیک انجام می شود و بیمار متوجه تغییر و بلندتر شدن صدا نمی شود، بلکه روز به روز از کیفیت صدای سمعک لذت بیشتری می برد.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر به لینک های زیر مراجعه نمایید

دیگر  ویژگی های سمعک سینکرو۲

امکانات بیشتر جهت مشاوره بهتر

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of