سمعک های ریسوند
علایم وزوزگوش

علایم وزوز گوش

نشانه ها و علایم وزوز گوش را تحت کنترل خود در آورید

محدوده ای که در آن وزوز گوش زندگی افراد را تحت الشعاع قرار می دهد به عوامل بسیار بستگی دارد از جمله این عوامل می توان به میزان بلندی صدای وزوز ، فرکانس ، طول نویز و میزان درک فردی هر شخصی از وزوز اشاره کرد . وزوز گوش بیماری به شمار نمی آید اما مانند درد میتواند یک نشانه باشد . بر خلاف بیماری که هدف درمان است ، فرد مبتلا میتواند وزوز را به عنوان یک شرایط خاص قلمداد کند .مساله اصلی کنترل نویز داخل گوش است . اگر چه وزوز بیماری قلمداد نمی شود اما میتواند بخشی از بیماری باشد .هنگامی که وزوز گوش شدت گیرد باعث بروز مشکلاتی چون بی خوابی ، ترس و افسردگی می شود.

چرا نمی توانید به علایم وزوز گوش عادت کنید ؟

مساله اصلی وزوز گوش این است که شما علیرغم میل خود ، سر و صدایی که نمی خواهید را می شنوید . هنگامی که برای اولین بار وزوز شنیده می شود ، سریعا باعث رنجش و آزار میشود صدایی غیر طبیعی که توجه و حواس را به سمت خود هدایت می کند . محتمل ترین توصیف وزوز گوش این است که انگار گوش های شما دشمن شما هستند . چرا که شروع شنیدن وزوز آغاز یک دور باطل است . در ابتدا ممکن است بیشتر زمان خود را به استراحت بپردازید و از هرگونه ارتباطات اجتماعی بپرهیزید . این گوشه گیری به دلیل کم شدن تجربه های شنوایی گوناگون ، تعاملات اجتماعی و سایر فعالیت های اجتماعی شما خواهد بود چرا که علایم وزوز گوش قسمت اعظم توجه شخصی را به خود جلب می کند و به مرور زمان زندگی فرد را از کنترل خارج می کند . علاوه بر تمام اینها احساس یاس و ناامیدی و عدم توانایی در خصوص کنترل وزوز ، احتمالا بر شدت آن می افزاید و هوشیاری و توجه مغز را به سمت خود متمرکز می کند . در نهایت این دور باطل باید به نوعی متوقف شود . شما باید بتوانید تا وزوز گوش را از مرکز توجه خود خارج کنید و موفق به کنترل آن باشید.

سوالات متداول : سوالاتی که معمولا مبتلایان به علایم وزوز گوش میپرسند ؟

در صورت ابتلا به وزوز گوش آیا باید نگران افت شنوایی ناگهانی نیز باشیم؟

لازم است بدانید وزوز گوش از علل افت شنوایی ناگهانی به شمار نمی آید ، گر چه ممکن است بعد از افت شنوایی ناگهانی اتفاق افتد اما هیچ گاه علت آن قلمداد نمی شود.

آیا ممکن است تا وزوز گوش منجر به ناشنوایی شود؟

معمولا این عارضه با آسیب شنوایی همراه است اما نمیتواند علت افت شنوایی باشد . افرادی که به خوبی می شنوند نیز ممکن است از این مساله رنج ببرند.

آیا وزوز گوش به مرور زمان شدت میگیرد؟

این مساله بستگی به چگونگی مدیریت وزوز دارد . اگر چه که وزوز گوش علل فیزیکی دارد ، شدت و میزانی که شما از آن رنج می برید بسته به نحوه عملکرد مغز شما متفاوت است . میزان درک افراد به چارچوب ذهنی هر فرد بستگی دارد.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of