سمعک های ریسوند
علت کم شنوایی گوش

علت کم شنوایی گوش

علت کم شنوایی گوش

دلایل مختلفی برای ابتلا به عارضه ی کم شنوایی در سنین مختلف وجود دارد و بهرحال برخی از این دلایل مادرزادی نبوده و اکتسابی هستند . برخی از علت کم شنوایی گوش به عنوان خطراتی هستند که در زندگی روزمره سلامتی سیستم شنوایی ما را تهدید می کند . در این مقاله به بیان برخی از موارد پر خطر برای گوش می پردازیم .

شایع ترین علت کم شنوایی گوش

– افزایش سن

افزایش سن یکی از مهم ترین موارد به عنوان علت کم شنوایی گوش می باشد که در واقع با شروع روند پیری در انسانها امکان دارد که این عارضه ایجاد گردد .در این مورد تنها راهکار استفاده از سمعک می باشد .

– صداهای بلند مثل مواد منفجره

قرار گرفتن در معرض صداهای بلند و آلودگی صوتی چیزی به جز ضرر برای سلامتی گوش ها ی شما ندارد و حتیممکن است منجر به پاره شدن پرده ی گوش و ناشنوایی دایم شود .

– استفاده از هندزفری در دراز مدت + قرار گرفتن در معرض صدای بلند موسیقی و آواز

در برخی موارد علت کم شنوایی گوش می تواند قرار گیری در معرض صداهای بلند باشد که با گذشت زمان این مشکل پدیدار می شود و شاید در ابتدا چنین اختلالی را در سیستم شنوایی خود مشاهده ننمایید . انواع گوش بندها برای کاهش اثرات منفی صداهای بلند  در بازار موجود می باشند .هم چنین استفاده ی طولانی مدت از هدفون و هندزفری نیز می تواند منجر به ایجاد صدمه در گوش شود زیرا معمولا افراد با صدای بلند آهنگ گوش می دهند .

–  تجمع جرم در گوش

– وجود جرم در گوش می تواند یک علت کم شنوایی گوش باشد ، به این صورت که با مسدود نمودن مجرای داخلی گوش میزان شنوایی افت می کندو شما مدام احساس گرفتگی در گوش خود خواهید داشت . هم چنین استفاده ی نا صحیح و زیاد از گوش پاک کن های پنبه ای نیز می تواند موجب آسیب داخلی به گوش شما شود .

– بیماری های عفونتی در کودکی

کودکان بسیار حساس هستند و در سنین کودکی ممکن است دچار بیماری های عفونتی در گوش خود شوند و یا بیماری  های دیگری که بر روی کیفیت شنوایی کودک تاثیر می گذارد مثل آبله مرغان، انسفالیت، آنفلوآنزا، سرخک، مننژیت و اوریون و …. . واکسیناسیون به موقع و پیگیری این موارد می تواند تاثیر مثبتی در رفه این علت کم شنوایی گوش در کودکان داشته باشد .

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of