سمعک های ریسوند
قیمت سمعک

قیمت سمعک دیجیتال | قیمت خرید انواع سمعک

قیمت سمعک دیجیتال

 

راهنمای قیمت سمعکراهنمای صوتی انتخاب سمعک بر اساس قیمت

 

قیمت سمعک دیجیتال

قیمت سمعک دیجیتال با توجه به انواع برند ها متفاوت می باشد .انواع سمعک دارای قیمت های متفاوتی می باشد  و این قیمت ها  بستگی به برند های مختلف ، تکنولوژی های به کار رفته در سمعک ، نوع سمعک ، کیفیت صدا و سایز آن دارد . اگر به تازگی دچار اختلالات و کم شنوایی گوش شده اید و این مشکل شما توسط یک متخصص شنوایی و ادیولوژیست بررسی شده و برایتان سمعک تجویز کرده اند ،حتما می خواهید قیمت سمعک دیجیتال را بدانید .به این منظور لازم است به مراکز یا فروشگاه های عرضه سمعک مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین سمعک را برای خود انتخاب نمایید حتی معیار شما می تواند انتخاب سمعک بر اساس بودجه خودتان باشد . ما در کلینیک سمعک قلهک با کیفیت ترین سمعک ها را به شما ارائه می دهیم و تضمین می کنیم که سمعک های موجود در کلینیک ما دارای بهترین خدمات پس از فروش و پشتیبانی نیز هستند . برای اطلاع از قیمت سمعک دیجیتال با ما تماس بگیرید یا به صورت حضوری به کلینیک ما مراجعه فرمایید .سمعک ها دستگاه های پزشکی پیشرفته ای هستند که بایستی به دقت تجویز و تنظیم شوند بنابراین برای حداکثر بهره وری از سمعک و جلوگیری از هرگونه آسیب به سیستم شنوایی، روند تجویز و تنظیم سمعک بایستی توسط متخصص شنوایی با تجربه صورت گیرد.

قیمت سمعک دیجیتال با بیمه

بیمه سمعک

بیمه انواع سمعک

 کلینیک شنوایی سنجی و سمعک قلهک مجموعه ای از سمعک های معتبر از برند های معروف مثل زیمنس آلمان، ویدکس دانمارک، اتیکن دانمارک، فوناک سوئیس، استارکی آمریکا و یونیترون کانادا را برای شما عزیزان عرضه می دارد . تمامی این برند ها دارای مدلهای دیجیتالی هم هستند . برای اطلاع از قیمت سمعک دیجیتال و مشاهده ی انواع مدلهایی که می تواند برای شما با توجه به میزان کم شنوایی ، نوع شغل شما ، سن شما و سلیقه ی شما و البته میزان بودجه ای که در نظر دارید ، به صورت حضوری تشریف آورید تا راهنمایی های لازم در اختیارتان قرار گیرد . قیمت سمعک دیجیتال با استفاده از بیمه تا حدی کاهش یافته  و هر نوع بیمه پایه اعم از تامین اجتماعی، خدمات درمانی و سلامت مبلغ تعیین شده برای سمعک را تحت پوشش قرار می‌دهد . بنابراین اگر دارای دفترچه بیمه هستید می توانید از ان استفاده نمایید و قیمت سمعک دیجیتال برای شما کاهش می یابد .ب

قیمت انواع سمعک

 

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک های فوناک حداقل از  ۹۶۰/۰۰۰ تومان شروع شده و با توجه به رده و مدارات و تکنولوژی قیمت آن افزایش میابد

سمعک های فوناک که ساخته شده یک کمپانی معروف می باشد که امروزه با تکنولوژی که در ساخت سمعک های خود ایجاد کرده در بازار رونق چشمگیری گرفته است و میتوان گفت یکی از برند های معتبر در این زمینه میباشد که در اینجا قیمت های این برند را مشاهده نمودید.

.

قیمت سمعک ویدکس

قیمت سمعک های ویدکس از کمترین  ۱/۱۰۰/۰۰۰ تومان  و نسبت به تکنولوژی های پیشرفته و مدارات به کار رفته شده قیمت آن افزایش میابد .

سمعک های ویدکس که از نام آن مشخص است که چقدر معروف است یکی از با کیفیت ترین سمعک های موجود میباشد که در بسیاری از کشور ها عرضه و نمایندگی فعال دارد که باعث رضایت بیشترین مشتریان خود قرار گرفته است که این یک موفقیت برای این کمپانی به حساب میاید.

قیمت سمعک اتیکن

پایین ترین قیمت سمعک اتیکن از ۱/۰۰۰/۰۰۰ تومان شروع شده و  در مدل های بالاتر با توجه به تکنولوژی بالاتر قیمت نیز افزایش میابد

سمعک های اتیکن که کمپانی سازنده آن از دانمارک شروع به فعالیت نموده است و دو دهه گذشته پیشرفت چشمگیری داشته است .سمعک اتیکن با سرعت سمعک کامل اتوماتیک و همچنین هوش مصنوعی که باعث شده  تکونولوژی های برتری را در ساخت این سمعک ها به کار گیرد .

قیمت سمعک زیمنس

قیمت سمعک زیمنس در پایین ترین رده آن  ۱/۷۸۰/۰۰۰ تومان شروع شده و در رده های بالاتر این برند سمعک با توجه به پیشرفته شدن تکنولوژی آن قیمتش افزایش میابد

سمعک زیمنس که تارخچه آن بر میگردد به ۱۳۰ سال قبل و تا به امروز برای بهبود بخشیدن به ساخت سمعک های با کیفیت ، کمپانی سمعک زیمنس کوشیده است و توانسته بالاترین رضایت را از استفاده ازاین سمعک ها کسب کند به صورتی که این سمعک ها با کیفیت بالای صدا با سایر برند ها رقابت می کنند .

قیمت سمعک استارکی

سمعک های استارکی حداقل از ۱/۱۴۰/۰۰۰ تومان شروع شده و هرچه رده و تکنولوژی سمعک افزایش میابد قیمت آن نیز افزایش میابد

سمعک استارکی که میتوان گفت در بازار سمعک یکی از با کیفیت ترین سمعک ها به شمار میرود که در طبیعی بودن صدای محیطی بسیار بی نظیر میباشد و تکنولوژی بالای در ساخت این سمعک ها به کار گرفته شده است و مدل های متنوع و زیبایی در بازار موجود میباشد از این کمپانی معروف میباشد.

قیمت سمعک یونیترون

سمعک های یونیترون که یکی از بهترین انواع سمعک میباشد در رنج قیمت ۱/۳۰۰/۰۰۰ تومان شروع شده و باتوجه به مدارات و تكنولوژيهاي پيشرفته كه اضافه ميشود قيمت آن نیز بالا ميرود

سمعک های یونیترون که در بیش از ۲۰ کشور نمایندگی و در ۴۵ کشور عرضه میگردد. این کمپانی با ساخت سمعک یونیترون بر طبق استاندارد های جهان پیشرفت زیادی در بازار سمعک داشته است که میتوان به کیفیت خوب و بالای این سمعک  اشاره ای کرد و در اینجا قیمت های این سمعک را مشاهده می نمایید.

قیمت سمعک برنافون

سمعک های برنافون حداقل از ۱/۱۰۰/۰۰۰ تومان شروع شده و با پیشرفته شدن تکنولوژی در رده های بالا تر آن قیمت نیز افزایش میابد

فروش سمعک در تهران

قیمت سمعک نامرئی

سمعک نامریی

سمعک نامرئی

سمعک های نامرئی یکی از پر طرفدار ترین سمعک های حال حاضر هستند و به دلیل خاصیتشان یعنی پنهان بودن ،سمعک نامرئی نامیده میشوند . این نوع سمعک در برند ها و تکنولوژی های مختلفی عرضه می شود که قیمت سمعک نامرئی نیز دقیقا بر اساس تکنولوژی به کار رفته در آن مشخص می شود که از ۶۰۰ هزار تومان شروع می شود .

خرید سمعک

اگر از دیگران میخواهید که گفته های خود را تکرار کنند و یا صدای تلوزیون را بیش از حد بلند میکنید و یا اینکه بعضی از صداهایی را که تا به حال به راحتی میشنیدید را در حال حاضر به سختی میشنوید ،ممکن است که شما دچار افت شنوایی شده باشید . بهتر است که در اسرع وقت به کلینیک شنوایی سنجی برای انجام تست های شنوایی مراجعه نمایید . ممکن است که به دلیل افت شنوایی نیاز به خرید سمعک داشته باشید . در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره خرید سمعک  کلینیک شنوایی سنجی سمعک قلهک استفاده نمایید . همچنین کلینیک سمعک قلهک می تواند دقیق ترین تنظیم سمعک را با استفاده از دستگاه پیشرفته REM  انجام دهد .

 

مشاوره خرید سمعک

نکاتی که قبل از تهیه سمعک باید به آن توجه نمود

  • تست شنوایی: باید یک تست شنوایی کامل که شاملPTA  (تست تن خالص) و تست گفتاری است انجام دهید یا در کودکان ASSR, ABR
  • نوع فعالیت فرد: فردی که فعال  و در جامعه است یا کودکی که در سن یادگیری و زبان آموزیست، یا فرد بازنشسته که مشکل حرکتی نیزدارد، این سه دسته در تجویز سمعک در یک دسته نیستند.
  • نوع سمعک از نظر شکل ظاهری: سمعک از نظر شکل ظاهری مدل های مختلفی دارد، یا کاملا درون مجرای گوش است (  IIC  یا   CIC) یا پشت گوشی معمولی است ( BTE ) یا سمعک های با فتینگ باز است و رسیور سمعک داخل مجرای گوش است (RLE ) که با توجه به افت بیمار و خواست او یکی از این مدل ها برایشان آماده می گردد.
  • سمعک از نظر عملکرد: سمعک دیجیتالی_ سمعک هوشمند_  سمعک فراهوشمند باز با توجه به نیاز فرد استفاده کننده و مقدار بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته می توان سمعک های مختلف معرفی کرد و فرد با توجه به جمیع شرایط انتخاب می کند.
  • اکسسوری هایی که با بعضی از سمعک ها مچ می شود و باعث راحتی فرد استفاده کننده می گردد، مثل وسیله ای که برای راحتی شنیدن صدای تلویزیون استفاده می گردد یا وسیله ای برای صحبت راحت با موبایل
  • میزان انتظار از سمعک:  با توجه به افت شنوایی و میزان درک گفتار و میزان پردازش مرکزی سمعک قادر به رفع درجاتی از مشکلات فرد می باشد، به طور مثال اگر فردی پردازش مرکزی ضعیف و درک گفتار پایین داشته باشد سمعک کمک چندانی به بهبود درک گفتار فرد نمی کند. سمعک فقط  قادر به بلند کردن صداست و در بخش فهم کلام کاره ای نیست.
  • در نوزادان به محض تشخیص کم شنوایی باید تجویز سمعک مناسب انجام گردد حتی اگر کودک کاندید کاشت حلزون باشد.
  • اگر فردی وزوز گوش داشته باشد باید حتما مطرح نماید چون بعضی از برندهای سمعک برنامه ای مخصوص درمان وزوز دارند که فرد می تواند در مواقع لزوم استفاده نماید. همچنین در افرادی که وزوز گوش دارند حتما باید از سمعک دو گوشی استفاده نماید.
  • اگر فردی سابقه استفاده از سمعک دارد بهتر است برند سمعک خود را عوض نکند و سمعک جدیدی با تکنولوژی روز از همان برند تهیه نماید.

سمعک چسیت

سمعک قطعه ای الکترونیکی است که موجب تقویت صدا می گردد. این وسیله کمک شنیداری محرک صوتی را گرفته و بعد از تقویت و پردازش، به سمت پرده گوش می فرستد. اولین سمعک یا وسیله کمک شنیداری استفاده از گودی دست جهت تقویت صدا بود. بعد از ان بشر به فکر استفاده از تکنولوژی های رایج در زمان شد. تاریخچه سمعک از دوره اکوستیکی شروع و به دوره دیجیتالی ختم می شود. .

اجزا سمعک

سمعک از میکروفون، تقویت کننده، گیرنده یا رسیور، پردازشگر، باتری و دیگر اجزا تشکیل شده است. میکروفون صدا را جمع آوری و به پردازشگر می فرستد. در پردازشگر صدا علاوه بر پردازش، تقویت می شود و به رسیور منتقل میشود. رسیور صدا را دریافت و به گوش منتقل می کند. باتری وظیفه تامین انرژی در سمعک را برعهده دارد. در سمعک ها علاوه بر اجراء اصلی، اجزا دیگری نیز وجود دارد. تله کویل که جهت استفاده از تلفن توسط سمعک است، ولوم کنترل که جهت تنظیم میزان صدای سمعک است از جمله این وسایل می باشند.

انواع سمعک

سمعک ها را براساس طرز قرارگیری بر روی گوش و نحوه پردازش به انواع مختلفی طبقه بندی می کنند. انواع سمعک براساس سیستم پردازشی عبارتند از: سمعک انالوگ، سمعک(Analog) ، سمعک قابل برنامه ریزی(programmable)، سمعک دیجیتال(digital)، سمعک هوشمند(intelligent)، سمعک هوشمند وایرلس یا بدون سیم(wireless) سمعک انالوگ: اولین نسل سمعک های امروزی بودند که به صورت کلی از چهار قسمت میکروفون، مدار پردازشی، رسیور و باتری تشکیل شده اند. در این سمعک ها متغیر فیزیکی به نام صوت به متغیر فیزیکی به نام الکتریکی تبدیل می شود. محدوده ولتاژ انها به اندازه ولتاژ باتری است.

سمعک های قابل برنامه ریزی

سمعکی که می توان گفت دروازه ورود به سمعک های دیجیتالی بود. به علت تقویت کننده و فیلترهایی که دارد می تواند از مدار پردازشی دیجیتالی استفاده کند. به کامپیوتر متصل می شوند. بر روی انها می توان بیش از یک برنامه تنظیم کرد.

سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال

سمعک های دیجیتال نیز مانند سمعک های انالوگ، دارای میکروفون و رسیور می باشند. در سمعک های دیجیتال از مدار DSP یا پردازش دیجیتالی سیگنال استفاده می شود. براساس نحوه قرارگیری بر روی گوش، سمعک ها انواع مختلفی دارند که عبارتند از :

سمعک پشت گوشی(BTE)

قوی ترین سمعک ها از رده سمعک های پشت گوشی می باشند. کفشک در پشت گوش قرار می گیرد. برای استفاده از این سمعک ها قالب مخصوص در گوش قرار می گیرد. این سمعک ها مرسوم ترین سمعک ها می باشند که در کودکان و کسانی که نتوانند از سمعک های داخل گوشی استفاده کنند، استفاده می شود. این سمعک ها برای هر میزان کم شنوایی می توانند به کار روند. از نظر اندازه متفاوت می باشند و امروزه شرکت ها سعی بر کوچک کردن اندازه سمعک های پشت گوشی دارند و یک نوع خاص از سمعک های پشت گوشی، سمعک های گیرنده در کانال(RIC) می باشد که رسیور این سمعک در کانال گوش قرار می گیرد..

انواع سمعک

سمعک ها را براساس طرز قرارگیری بر روی گوش و نحوه پردازش به انواع مختلفی طبقه بندی می کنند. انواع سمعک براساس سیستم پردازشی عبارتند از: سمعک انالوگ، سمعک(Analog) ، سمعک قابل برنامه ریزی(programmable)، سمعک دیجیتال(digital)، سمعک هوشمند(intelligent)، سمعک هوشمند وایرلس یا بدون سیم(wireless) سمعک انالوگ: اولین نسل سمعک های امروزی بودند که به صورت کلی از چهار قسمت میکروفون، مدار پردازشی، رسیور و باتری تشکیل شده اند. در این سمعک ها متغیر فیزیکی به نام صوت به متغیر فیزیکی به نام الکتریکی تبدیل می شود. محدوده ولتاژ انها به اندازه ولتاژ باتری است.

سمعک های داخل گوشی(ITE)

محل قرارگیری سمعک های داخل گوشی داخل کونکا و مجرای گوش می باشد. این سمعک ها نسبت به سمعک ها پشت گوشی دارای اندازه کوچک تری می باشند. قدرت این سمعک ها از پشت گوشی کمترمی باشد ولی نسبت به سایر سمعک های داخل گوشی قوی تر می باشند. متناسب با هر فرد قالب خاصی تهیه می شود.

سمعک های IIC( سمعک های نامرئی داخل گوش)

شاید بتوان گفت جذابترین سمعک ها از نظر بیماران، در این گروه می باشند. این سمعک ها که امروزه به نام سمعک نامرئی شناخته می شوند کاملا در عمق کانال گوشو نزدیک به پرده گوش قرار می گیرند. از نظر قدرت، از بقیه سمعک ها ضعیف تر می باشند ولی از نظر ظاهری کاملا نا اشکار می باشند.

سمعک های کاملا داخل کانال گوش(CIC)

سمعک های کاملا داخل کانال گوش نیز از جمله سمعک های داخل گوشی محسوب می شوند که نسبت به سمعک های ITC در عمق بیش تری از مجرا قرار دارند.برای سهولت برداشتن سمعک یک دسته در سطح خارجی سمعک کار گذاشته می شود. هنگامی که انتهای داخلی سمعک CIC در چند میلیمتری پرده باشد به ان سمعک peritympanic می گویند.

سمعک های داخل کانال(ITC)

این سمعک ها از نظر اناتومیکی در بخش کوچکی از کونکا کاووم و ابتدای مجرا قرار می گیرند. محدوده بیش تری از کم شنوایی را نسبت به سمعک های CIC پوشش می دهند. جز سمعک های داخل مجرا محسوب می شوند.

سمعک های Low Profile (سمعک داخل گوش Half Shell و Full Shell)

این سمعک ها در گروه سمعک های داخل گوشی قرار می گیرند.براساس اینکه از منظر اناتومیکی چه مقدار از گودی گوش رابپوشانند تقسیم بندی می شوند. فول شل کل گودی گوش و Half Shell نیمی از گودی گوش را می پوشانند.

 

برند های معروف سمعک در ایران

برندهای مختلفی در ایران در زمینه سمعک فعالیت دارند. تنوع قیمت و تنوع تکنولوزی در سمعک های تمام برندها وجود دارد. از جمله برندهای معروف می توان زیمنس(siemens)، سمعک اتیکن (oticon) ، سمعک فوناک(phonak)، سمعک یونیترون( unitron )، سمعک استارکی(starkey )، سمعک ویدکس( WIDEX ) سمعک ریساند (ReSound ) سمعک اینترتون (INTERTON ) سمعک برنافون (برنافن ) به اشاره کرد.

زیمنس(siemens)

شرکت زیمنس بنیان گذار صنعت سمعک می باشد.این برند دارای سابقه ۱۳۰ سال در زمینه سمعک می باشد. در سال ۱۹۱۳ زیمنس اغازگر اولین خط تولید سمعک شد. این برند معتبر از کشور المان می باشد. چیزی که زیمنس را به عنوان برندی معتبر در جهان معرفی کرد پایبندی به تعهدات بود. زیمنس درسال ۲۰۱۴ یک تکنولوژی جدید به نام best sound technology را با فناوری binax معرفی کرد.محصولات زیمنس در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

سمعک اتیکن (oticon)

فعالیت سمعک اتیکن از سال ۱۹۰۴ می باشد. در این سال فردی به نام Hans demant اقدام به تاسیس شرکت اتیکن کرد.شرکت اتیکن برای تسخیر بازار سمعک در دنیا یک شعار جهانی دارد. “”people first معادل فارسی ان ” اول مردم” یا” اول کاربر” در زمینه استفاده از تکنولوژی های جدید، می توان شرکت اتیکن را از پیشروهای سمعک دانست. در سال ۱۹۹۱ اولین سمعک اتوماتیک را به بازار عرضه کرد. شرکت اتیکن از پیشرفته ترین کمپانی های سمعک می باشد که در کشور دانمارک فعالیت دارد.

سمعک فوناک(phonak)

شرکت فوناک در سال ۱۹۴۷ در کشور سوئیس تاسیس گردید. در ابتدا با نام کمپانی electroakustiki for AG بود و بعدها به نام phonak AG تغییر نام داد. شعار کمپانی فوناک LIFE IS ON می باشد. معادل فارسی ان زندگی جاری است. این شرکت نیز از برترین تکنولوژی های روز دنیا بهره می برد. برای مثال در سال۲۰۱۰ از تکنولوژی +SPICE رونمایی کرد.کاربران در استفاده کننده ازاین تکنولوژی رضایت بسیار زیادی در محیط های نویزی داشتند. یرند فوناک در سال ۲۰۱۳ در امر تحول سیستم پردازشی خود انقلابی به وجود اورد و تکنولوژی phonak quest را رونمایی کرد.

سمعک یونیترون( unitron )

تاریخچه سمعک یونیترون به سال ۱۹۶۴ در کشور کانادا برمی گردد. از کمپانی های موفق در زمینه سمعک می توان به یونیترون اشاره کرد. این کمپانی در بیش از ۲۰ کشور دنیا نمایندگی دارد که خدمات پس از فروش بسیار عالی را به کاربران ارایه می دهند. سمعک یونیترون به بیش از ۴۵ کشور دنیا سمعک می فرستد. نکته مهم در باب کیفیت سمعک های یونیترون تست بروی افراد کم شنوا می باشد.در صورت عملکرد افراد کم شنوا ، محصول روانه بازار می شود.

سمعک استارکی(starkey )

تاریخچه سمعک استارکی به سال ۱۹۶۷ بازمی گردد. دفتر این سمعک در امریکا قرار دارد. انواع سمعک در این کمپانی تولید می شود.سمعک استارکی در بیش از ۱۸ کشور دنیا نمایندگی دارد. این برند، در ایران نیز فروشخوبی دارد. سمعک های سری Z در این کمپانی از جمله سمعک های بدون سیم یا وایرلس می باشند. استارکی سطوح مختلفی از تکنولوزی ها را در محصولاتش قرار می دهد که این سطوح به کمک اعداد مشخص می شود.

سمعک ویدکس( WIDEX )

تاریخچه سمعک ویدکس به سال ۱۹۵۶ می باشد. این کمپانی از جمله کمپانی های معروف دنیا در زمینه سمعک در کشور دانمارک قرار دارد. کمپانی ویدکس با داشتن بیش از ۱۵۰ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در دنیا، از جمله پرفروش ترین سمعک ها در بازار سمعک دنیا می باشد. بسیاری از سمعک های اخیر این کمپانی، مجهز به تکنولوژی وایرلس می باشد. در حال حاضر ویدکس مدعی داشتن تکنولوژی منحصر به فرد universal program sound technology می باشد.

سمعک ریساند (ReSound )

تاریخچه تاسیس ریساند به سال ۱۹۴۳ بر می گردد. این شرکت بعد از چهار سال از تاسیس بلافاصله اولین سمعک خود را وارد بازار کرد. سمعک ریساند ایر (Air)در سال ۲۰۰۳ از جمله نواوری مهم این کمپانی بزرگ می باشد که علاوه بر بالاترین کیفیت صدا، کانال گوش را به طور کامل مسدود نمی کرد و این نکته از بزرگترین امتیازات این نواوری بود. ریساوند انواع گوناگونی از جدیدترین تکنولوژی‌ها را در اختیار دارد که سبب برتری دستگاه‌های طراحی شده توسط این شرکت می‌شوند. سیستم پردازش صوت ریساند صداها را به بهترین و شفاف‌ترین صورت ممکن منتقل می‌کند و با شبیه‌سازی عملکرد گوش واقعی، درک بسیار خوبی از صحبت افراد را به ارمغان می‌آورد. دفتر کمپانی ریساند در کشور دانمارک قرار دارد و در بیش از ۸۰ کشور نمایندگی توزیع دارد. این شرکت بخشی از گروه GN ReSound است که شامل برندهایی از قبیل بلتون (Beltone) و اینترتون (Intertone) نیز می‌شود

سمعک اینترتون (INTERTON )

کمپانی اینترتون در سال ۱۹۶۲ توسط HANS HERBERT TURKو Helmeth J.Turk در کلن آلمان تاسیس شد. در سال ۱۹۸۵ نسل دوم خانواده Turk به کمپانی اینترتون ملحق شد. شرکت اینترتون در سال ۱۹۹۲ اولین سمعک های قابل برنامه ریزی را روانه بازار کرد. درسال۲۰۰۵ کمپانی اینترتون با گروه GN Resoundادغام شد.در سال ۲۰۰۹ اینترتون گروه سمعک های AVIO را معرفی کرد و هر ۳ خانواده کامل آن را همزمان عرضه کرد.. در همین سال کمپانی اینترتون شعار Essential Hearing را به ثبت رساند.

سمعک برنافون (برنافن )

برنافون از جمله برندهای معروف سمعک می باشد که در شهر برن سوئیس قرار دارد. برنافون با نام قدیم Gfellar AG وارد بازار شد. این شرکت در سال ۱۹۴۲ شروع به کار کرد ودر سال ۱۹۴۶ اولین سمعک را به بازار عرضه کرد. این شرکت به مرور زمان توانست بازار کشورهای گوناگون را به دست بگیرد. برنافون برای تمامی انواع و سطوح آسیب‌های شنوایی محصولات خود را طراحی و عرضه می‌کند. این محدوده شامل سمعک‌های پشت گوشی، داخل مجرای شنوایی، کاملا داخل مجرای شنوایی و مدل گیرنده داخل گوش می‌شود. سمعک‌های برنافون همچنین از نظر تکنولوژی شامل محصولاتی بسیار با کیفیت تا محصولاتی اقتصادی‌تر و به صرفه‌تر می‌شوند.