قیمت سمعک دیجیتال | قیمت خرید انواع سمعک

بررسی قیمت سمعک

راهنمای صوتی انتخاب سمعک بر اساس قیمت

 

قیمت سمعک دیجیتال

قیمت سمعک دیجیتال و قیمت سمعک معمولی با توجه به انواع برند ها متفاوت می باشد. قیمت سمعک دیجیتال به عواملی نظیر تکنولوژی های بکار رفته، نوع سمعک، کیفیت صدا و سایز آن دارد. اگر به تازگی دچار اختلالات و کم شنوایی شده اید و متخصص شنوایی و اودیولوژیست برای شما استفاده از این دستگاه را توصیه کرده است احتمالا مایل به دانستن قیمت سمعک دیجیتال و قیمت سمعک معمولی نیزهستید. به این منظور لازم است به مراکز یا فروشگاه های عرضه آن مراجعه نمایید تا بتوانید بهترین و مناسب ترین دستگاه مورد نیاز خود را از بین انواع دستگاه های مختلف  انتخاب نمایید. حتی معیار شما می تواند انتخاب سمعک بر اساس بودجه خودتان باشد. ما در کلینیک سمعک قلهک با کیفیت ترین ها را به شما ارائه می دهیم و تضمین می کنیم که تمامی محصولات موجود در کلینیک ما دارای بهترین خدمات پس از فروش و پشتیبانی نیز هستند. برای اطلاع از قیمت سمعک دیجیتال و قیمت سمعک معمولی با ما تماس بگیرید یا به صورت حضوری به کلینیک ما مراجعه فرمایید. سمعکهای دیجیتال دستگاه های پزشکی پیشرفته ای هستن که بایستی به دقت تجویز و تنظیم شوند. بنابراین برای حداکثر بهره مندی از دستگاه خود و جلوگیری از هرگونه آسیب به سیستم شنوایی، روند تجویز و تنظیم آن بایستی توسط متخصص شنوایی با تجربه صورت گیرد. قیمت سمعک دیجیتال در مدلها و مارک های مختلف دارای مقادیر متنوعی است و حدودا از یک میلیون تومان شروع می شود

قیمت سمعک دیجیتال با بیمه

بیمه انواع سمعک

کلینیک شنوایی سنجی و سمعک قلهک مجموعه ای از محصولات شنوایی معتبر از برند های معروف مثل زیمنس آلمان، ویدکس دانمارک، اتیکن دانمارک، فوناک سوئیس، استارکی آمریکا و یونیترون کانادا را برای شما عزیزان عرضه می دارد. تمامی این برندها دارای مدل هایی از نوع دیجیتال هم هستند. برای اطلاع از قیمت این دستگاه و مشاهده ی انواع مدلهایی که می تواند برای شما با توجه به میزان کم شنوایی، نوع شغل شما، سن شما و سلیقه ی شما و البته میزان بودجه ای که در نظر دارید مناسب باشد، به صورت حضوری به کلینیک سمعک قلهک مراجعه نمایید تا راهنمایی های لازم در اختیارتان قرار گیرد. قیمت نوع دیجیتال  آن با بیمه تا حدی کاهش یافته و همه بیمه ها اعم از تامین اجتماعی، خدمات درمانی و سلامت مبلغ تعیین شده برای این محصول را تحت پوشش قرار می دهد. اگر دارای دفترچه بیمه هستید می توانید از تعرفه ی بیمه سمعک استفاده کنید که در نتیجه هنگام خرید محصولات شنوایی قیمت آن ها برای شما کاهش می یابد.

قیمت انواع سمعک

انواع سمعک و قیمت آن را می توان با توجه به نوع ناشنوایی یا کم شنوایی مشخص کرد. قیمت انواع سمعک بر اساس عوامل مختلفی تعیین می شود. انواع مختلفی از این محصولات در دسترس است که علاوه بر سایز ، دارای سطوح مختلفی از تکنولوژی هستند.

قیمت انواع سمعک بر اساس سطح تکنولوژی، سایز، نوع، مارک، گارانتی و… تعیین می شود.  می توانید با کمک پزشک متخصص خود در مورد نوع و قيمت سمعک مورد نیاز خود مشورت کنید و همچنین اطلاعات جامعتری را در مورد سمعك تجویز شده به دست آورید. قیمت سمعک هر چه بالاتر باشد از تکنولوژی پیشرفته تری برخوردار است. افراد زیادی  هنگام خرید سمعک قیمت آن را به نوع تکنولوژی به کار رفته در سمعك ترجیح می دهند که بهتر است برای داشتن دستگاهی مطمئن و با کیفیت قیمت سمعک خوب را به سمعک مدل پایینتر ترجیح دهند.

قیمت سمعک فوناک

قیمت سمعک فوناک حداقل از ۹۶۰۰۰۰ تومان شروع شده و با توجه به رده و مدارات و سطح تکنولوژی قیمت آن افزایش می یابد.

این محصول با نام تجاری فوناک یکی از برند های اصلی تجهیزات شنوایی است و محصولات خود را در سطوح و سایز های متنوعی در اختیار قرار می دهد. فوناک تولیدات  دستگاه های شنوایی نامرئی خود را در رده های مختلفی در اختیار کاربران قرار می دهد و علاوه بر این ، در زمینه ارائه سیستم های وایرلس و FM پیشرو می باشد. سمعک فوناک امروزه با تکنولوژی که در ساخت دستگاه های شنوایی خود ایجاد کرده است در بازار رونق چشمگیری گرفته است.

 

.

قیمت سمعک ویدکس

قيمت سمعك ویدکس در مدلهای مختلف متفاوت است و حداقل حدود ۱۱۱۰۰۰۰ تومان شروع شده و باتوجه به تکنولوژی این محصول متغیر است.

سمعک ویدکس از جمله با کیفیت ترین دستگاه های بازار می باشد و در بسیاری از کشور ها عرضه و نمایندگی فعال دارد. قیمت سمعک ویدکس با توجه به نوع تکنولوژی، سایز مناسب، کیفیت خوب و گارانتی و خدمات طلایی آن به صرفه می باشد. تولیدات جدید  ویدکس دارای سطح جدیدی از تکنولوژی وایرلس می باشد و قابلیت اتصال مستقیم به موبایلهای هوشمند را دارد.

 

قیمت سمعک اتیکن

پایین ترین قیمت سمعک اتیکن از ۱۰۰۰۰۰۰ تومان شروع شده و با توجه به سطح تکنولوژی، مدارات به کار رفته و نوع تکنولوژی این محصول متفاوت است و افزایش می یابد. سمعک اتیکن تولید کشور دانمارک می باشد و در تولیدات اخیر خود سیستم شنیداری مغز را بخوبی شبیه سازی و مدلسازی کرده است. تکنولوژی هوش مصنویی از ابتدا مورد تاثیر این محصول اتیکن می باشد و سطح تکنولوژی آن همواره بالا بوده و در این زمینه پیشرو می باشد. قيمت سمعك اتیکن با توجه به کیفیت ساخت و استحکام بالا، تکنولوژی پیشرفته و کیفیت صدا، مناسب به نظر می رسد.

 

قیمت سمعک زیمنس

قیمت سمعک زیمنس حداقل از حدود ۱۷۸۰۰۰۰ تومان شروع شده و در رده های بالاتر با توجه به تکنولوژی، نوع، سیستم وایرلس و لوازم جانبی افزایش می یابد. قیمت سمعک زیمنس در رده های مختلف تکنولوژی آن متفاوت است. این دستگاه شنوایی زیمنس بیش از ۱۳۰ سال سابقه درزمینه تولید دستگاه های شنیداری دارد و همواره از خوش نام ترین و باکیفیت ترین محصولات شنیداری  به حساب می آید. تکنولوژی بالای سمعک زیمنس آلمان باعث شده است که این دستگاه در طبیعی بودن صدای محیطی بسیار بی نظیر عمل کند.  کیفیت ساخت بالا، وسایل جانبی حرفه ای، امکان برقراری ارتباط وایرلس با موبایل و اپلیکیشن، خاصیت ضد آب و برقراری اتصال دو گوشی بین سمعکها باعث بیشترین میزان رضایت کاربران از تولیدات زیمنس شده است. قیمت این دستگاه زیمنس به دلیل تکنولوژی منحصر به فرد و همچنین بهره گیری از گارانتی بین المللی بصرفه می باشد.

قیمت سمعک استارکی

قيمت سمعك استارکی حدودا از ۱۱۴۰۰۰۰ تومان شروع می شود و با توجه به بهبود سطح تکنولوژی قیمت آن افزایش می یابد. کیفیت صدای طبیعی این محصول استارکی، کیفیت ساخت بالا و استحکام قوی آن باعث فروش بالای این کمپانی شده است. اتصال مستقیم این محصول استارکی با موبایل های هوشمند و بهره گیری از اپلیکیشن موبایل باعث شده است تا قیمت این محصول مناسب به نظر برسد.

 

قیمت سمعک یونیترون

سمعكهای یونیترون یکی از بهترین انواع تولیدات دستگاه های شنوایی می باشد. قیمت سمعک یونیترون حدودا از ۱۳۰۰۰۰۰ تومان شروع می شود و با افزایش سطح تکنولوژی  آن افزایش می یابد. سمعکهای یونیترون در بیش از ۲۰ کشور نمایندگی و در ۴۵ کشور عرضه می گردد. کیفیت تولید محصولات یونیترون بالاست و پیشرفت زیادی در این زمینه داشته است. کیفیت صدای خوب، بهره گیری از لوازم جانبی کامل، خدمات مناسب و گارانتی معتبر از ویژگی های تولیدات یونیترون است. با توجه به این موارد قیمت این دستگاه های یونیترون مناسب به نظر می رسد.

 

قیمت سمعک برنافون

قیمت سمعک برنافون حدودا از ۱۱۰۰۰۰۰ تومان شروع می شود و در مدل های مختلف آن متغیر است. سطح تکنولوژی محصولات تعیین کننده قیمت محصولات برنافون است. کیفیت بدنه و استحکام دستگاه های این برند معروف مناسب است.

 

فروش سمعک در تهران

خرید سمعک  با قیمت مناسب باید تحت نظر پزشک متخصص و شنوایی شناس مجرب در کلینیک صورت گیرد تا بتوانید خرید مطمئنی داشته باشید. فروش تجهیزات و دیگر امکانات این محصول از جمله مسائلی است که متخصص شنوایی در داشتن شنوایی بهتر می تواند به شما کمک کند تا در صورت نیاز از این تجهیزات خریداری کنید. فروش سمعک در تهران درمراکز متعددی صورت می گیرد. کلینیک سمعک قلهک با استفاده از کادری مجرب و کارآزموده خدمات ویژه ای را در این زمینه به کاربران ارائه می دهد.

قیمت سمعک نامرئی

سمعک نامریی

قیمت سمعک نامرئی بر اساس عوامل زیادی مشخص می شود. مارک محصول، گارانتی، کیفیت صدا، تکنولوژی این دستگاه، قابلیت وایرلس و سایز آن همگی در قیمت مدل نامرئی ان نقش دارند. این مدل  یکی از پرطرفدار ترین دستگاه های موجود در حال حاضر می باشد و به دلیل خاصیتشان یعنی پنهان بودن نامرئی نامیده می شود. این نوع از محصول شنوایی در برند ها و تکنولوژی های مختلفی عرضه می شود که قیمت سمعک نامرئی هم دقیقا براساس همین عوامل مشخص می شود. قیمت این دستگاه از حدود ۱۰۰۰۰۰۰ تومان شروع می شود.

 

قیمت سمعک هوشمند

سمعک هوشمند چیست؟

هوشمند به سمعکی گفته می شود که محیط را بصورت اتوماتیک شناسایی می کند و صدا را بر اساس آن تنظیم می نماید و برنامه خود را بر اساس ویژگی های صوتی محیط تغییر می دهد و یکی از انواع سمعکهای دیجیتال می باشد.

قیمت سمعک هوشمند

سمعک هوشمند در واقع به دستگاهی گفته می شود که توانایی شناسایی محیط های مختلف را دارد. قیمت سمعک هوشمند بر اساس برند، کیفیت ساخت، تکنولوژی وایرلس و لوازم جانبی تعیین می شود. هرچه سطح تکنولوژی و پردازش ها بالاتر باشد قیمت آن نیز افزایش می یابد. قیمت این محصول حدودا از ۲۵۰۰۰۰ تومان شروع می شود.

تاثیر برند بر قیمت

کمپانی های مختلفی این محصول را عرضه می کنند. بسته به نوع مارک  قیمت آن متفاوت است. اگر مارک مربوط به یکی از کمپانی های برتر باشد قیمت نیز بیشتر است. زیرا علاوه بر کیفیت ساخت بهتر، تکنولوژی ها و گارانتی بهتری را به همراه دارند. قیمت  در برند های زیمنس، استارکی و ریساند بیشتر از سایر مارک ها می باشد.

تاثیر کیفیت ساخت در قیمت

قیمت  ارتباط زیادی با کیفیت ساخت  دارد. هرچه کیفیت ساخت ، استحکام و سیستم ضد آب آن قوی تر باشد قیمت  بیشتر است. قیمت این دستگاه از نوع مدل هوشمند در کمپانی هایی که از کیفیت ساخت بیشتری بهره می برند بالاتر است. بیشتر بودن قیمت قطعا طول عمر، طراحی و زیبایی بیشتری را به همراه دارد.

ارتباط تکنولوژی و قیمت سمعک هوشمند

مدل هوشمند این محصول معمولا دارای بیشترین میزان پردازش و تکنولوژی می باشد. هرچه میزان پردازش و تکنولوژی های تشخیص دهنده محیط بیشتر به کار گرفته شده باشد قیمت بیشتر است. سمعکهای هوشمند در مدل های مختلف دارای سطوح متنوعی از تکنولوژی های پیشرفته است. ارتباط وایرلس دوگوشی و تبادل اطلاعات، قابلیت تشخیص گفتار و نویز، قابلیت تمرکز بر گفتار، تشخیص محیط و تغییر برنامه و خصوصیات صدا همگی در رده های متنوعی ابده شده اند و تاثیر مستقیمی بر قیمت دارند.

سیستم وایرلس و قیمت

قیمت  در مواردی که سیستم وایرلس قوی تر است و لوازم جانبی بیشتر و کارامدتری را در دسترس قرار می دهد بیشتر است. این دستگاه دارای مدل های وایرلس مختلفی می باشد. برخی از مدل ها بطور مستقیم با موبایل و لوازم صوتی ارتباط برقرار می کنند و به همین دلیل قیمت در این موارد افزایش می یابد. لوازم جانبی مختلفی مانند ریموت کنترل، رابط موبایل، رابط تلویزیون و شارژر  متصل می شوند که قیمت هر کدام بصورت جداگانه در نظر گرفته می شود.

قیمت سمعک هوشمند و ارتباط آن با سایز

هرچه مدل هوشمند این دستگاه کوچکتر باشد قطعا تکنولوژی های پیشرفته تری در آن به کار گرفته شده است. دستگاه های شنوایی رده بالا دارای طراحی زیبا تر و کوچکتری هستند و علاوه بر آن از تکنولوژی بالایی برخوردارند. قیمت  در این موارد کمی بیشتر است. نگهداری و مراقبت از سمعکهای هوشمند نامرئی نیازمند آموزش و دستورالعمل های خاصی می باشد.

قیمت انواع سمعک هوشمند

انواع دستگاه های این برند دارای خصوصیات، ظاهر و تکنولوژی های متنوعی هستند. قیمت انواع سمعکهای هوشمندبستگی به مدل، سطح تکنولوژی و قابلیت های وایرلس آن دارد. علاوه بر این قیمت  در برند های مختلف متفاوت می باشد.

قیمت سمعک پشت گوشی هوشمند

دستگاه های پشت گوشی هوشمند معمولا دارای دو میکروفون است و محیط را به راحتی شناسایی می کند. علاوه بر این معمولا بین دو سمعک پشت گوشی هوشمند ارتباط وایرلس برقرار می شود. قیمت این محصول پشت گوشی هوشمند از ۲۵۰۰۰۰۰ تومان ( دو میلیون و پانصد هزار تومان ) شروع می شود و تا ۱۲ میلیون تومان (دوازده میلیون تومان ) متفاوت است.

قیمت سمعک داخل گوشی هوشمند

دستگاه های داخل گوشی هوشمند دارای سایز کوچکتری نسبت به مدل های دیجیتال معمولی می باشد. سمعکهای داخل گوشی هوشمند دارای مدل های متنوعی می باشد که از سیستم وایرلس هم بهره می گیرند. قیمت آنها به دلیل تکنولوژی های بالای به کار گرفته شده در آن از حدود ۲۵۰۰۰۰۰ تومان ( دو میلیون و پانصد هزار تومان ) تا ۱۲ میلیون تومان (دوازده میلیون تومان ) متنوع است و معمولا به موبایل و لوازم جانبی مختلفی متصل می شود.

قیمت سمعک نامرئی هوشمند

سمعکهای نامریی هوشمند معمولا در عمق مجرای گوش قرار می گیرد و iic نامیده می شود. این محصول نامرئی هوشمند ریز ترین (کوچکترین ) دستگاه موجود در مارک های مختلف می باشد و تمام تکنولوژی های پیشرفته ی دیگر مدل های داخل گوشی را دارد و به همین دلیل دارای قیمت تقریبا برابر با آنهاست. در برخی برند ها این دستگاه های نامرئی هوشمند معمولا از رده های بالاتری تولید شده است.

قیمت سمعک هوشمند زیمنس

سمعک زیمنس در عرصه ی تولید سمعکهای هوشمند پیشرفت های زیادی را کسب کرده است. سمعکهای هوشمند زیمنس معمولا دارای تکنولوژی پیشرفته تری نسبت به سایر مارک ها می باشند. قابلیت اتصال دوگوشی، بهره گیری از سیستم های تنظیم از راه دور، شناسایی محیط در چند سطح مختلف، اتصال مستقیم به موبایل و اپلیکیشن و بهره گیری از تنظیم اتوماتیک بر اساس محیط باعث افزایش قیمت مدل هوشمند زیمنس در آخرین تولیدات آن شده است. قیمت این محصول زیمنس از ۳۵۰۰۰۰۰ تومان تا حدود ۱۲ میلیون تومان می باشد.

قیمت سمعک هوشمند ویدکس

سمعکهای هوشمند ویدکس در جدید ترین محصولات خود دارای امکان اتصال مستقیم به موبایل و انتقال مستقیم صدا می باشد. بهره گیری از لوازم جانبی مختلف و شناسایی راحت محیط باعث رضایت بالای کاربران از این دستگاه هوشمند ویدکس شده است. قیمت این دستگاه های هوشمند ویدکس در رده های مختلف آن متنوع است. چند سطح از عملکرد هوشمند در سمعکهای ویدکس معرفی شده است. قیمت این محصول ویدکس از ۲۴۰۰۰۰۰ تومان تا حدود ۱۰ میلیون تومان ادامه دارد. شمند در این برند ها بیشتر است. به طور معمول قیمت سمعک نامرئی هوشمند از حدود ۳ میلیون تومان تا ۱۲ میلیون

 

قیمت سمعک معمولی

سمعک معمولی چیست؟

سمعک معمولی به آن دسته از سمعک ها گفته می شود که دارای تکنولوژی بالایی نمی باشند و علاوه بر آن قیمت آنها مقرون یصرفه است. این دستگاه دارای پردازش متوسط رو به پایین می باشد و قابلیت های هوشمند در آن به کار نمی روند. سمعک معمولی در مدل های داخل گوشی و پشت گوشی استاندارد تولید می شود. معمولا هر کمپانی دارای رده هایی از این دستگاه در محصولات خود می باشد.

 

قیمت سمعک معمولی چقدر است؟

قیمت سمعک معمولی در برند های مختلف متنوع است. به دلیل اینکه این محصولات بیشتر نقش یک تقویت کننده را دارند معمولا قیمت آن بالا نیست. قیمت این محصول حدودا کمتر از ۲ میلیون تومان است. مدل های سمعکهای معمولی از حدود ۶۰۰ هزار تومان تا حدود ۱۸۰۰۰۰۰ تومان متغیر می باشند.

 

عوامل موثر در قیمت سمعک معمولی

سمعکهای معمولی تقریبا بین ۲ تا ۶ کانال پردازشی دارند. عوامل مختلفی باعث کم بودن قیمت سمعک معمولی شده اند. عدم بهره گیری از سیستم وایرلس و لوازم جانبی و همچنین عدم وجود سیستم های هوشمند باعث شده است تا این دستگاه با قیمت کمتری در اختیار کاربران قرار گیرد.

 

تکنولوژی و قیمت سمعک معمولی

سمعک معمولی دارای تعداد کانال پردازشی کمی است و صدا را دستخوش تغییرات و پردازش های زیادی نمی کند. توانایی های هوشمند آن پایین است و تکنولوژی های ساده ای نظیر سیستم حذف سوت سمعک و حذف نویز در آن بکار گرفته شده است. هرچه تعداد کانال پردازشی بیشتر شود قیمت دستگاه فوق  هم بیشتر می شود.

 

ارتباط کیفیت ساخت و قیمت سمعک معمولی

بسیاری از کمپانی های تولید کننده محصولات کمک شنوایی، مدل سمعکهای معمولی دارای طراحی زیبا و همچنین مقاوم به آب و رطوبت تولید می کنند. هرچه کیفیت ساخت، طراحی بدنه و درزبندی آن و همچنین سیستم ضد آب و ضد رطوبت قوی تر باشد قیمت این محصول بیشتر است. محدوده ی قیمت این محصولات زیاد نیست و تهیه ی مدل های دارای کیفیت بالاتر تفاوت زیادی در هزینه ی آن ایجاد نخواهد کرد.

 

نقش برند سازنده در قیمت سمعک معمولی

تولید کننده های مختلف و باکیفیت معمولا گروهی از محصولات خود را در رده ی سمعکهای معمولی قرار می دهند. هر کمپانی در دستگاه های از نوع مدل معمولی خود تکنولوژی مختلفی را به کار می گیرد. برند های معتبر این محصول را با کیفیت بهتری تولید می کنند. برند سمعک نقش خیلی بارزی در قیمت سمعک معمولی ندارد و تفاوت هزینه این مدل در مارک های مختلف خیلی چشمگیر نیست.

 

نقش گارانتی و خدمات در قیمت سمعک معمولی

گارانتی یکی از مهم ترین فاکتور ها در تهیه سمعکهای معمولی می باشد. برند های معتبر دارای گارانتی و خدمات پس از فروش معتبر تری هستند. این محصولات از نوع مدل معمولی مانند سایر محصولات باید دارای گارانتی و خدمات تضمین شده ای باشند. هرچه کمپانی و نمایندگی محصولات دارای گارانتی معتبرتر و خدمات بهتری باشد قیمت این محصول نیز مقداری بیشتر می شود. البته تفاوت قیمت سمعکهای معمولی در اثر گارانتی ناچیز است. به همین دلیل توصیه می شود دستگاه هایی دارای گارانتی معتبرتر تهیه شود.

 

قیمت انواع سمعک معمولی

انواع سمعک معمولی دارای تکنولوژی ها و کیفیت های مختلفی هستند. قیمت انواع این دستگاه در برند های مختلف متفاوت است. قیمت انواع این محصول حدودا محدوده ای بین ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۸۰۰۰۰۰ تومان دارد.

 

قیمت سمعک پشت گوشی معمولی

سمعک پشت گوشی معمولی در برخی مدل ها دارای ۲ میکروفون است و قابلیت ابتدایی و ساده ای از تمرکز بر جلو را به همراه دارد. دستگاه های  پشت گوشی معمولی دارای قابلیت های هوشمند نمی باشند و امکان اتصال به لوازم جانبی را ندارند. برخی از مدل های سمعکهای پشت گوشی معمولی ضد آب هستند و از استاندارد ip68 تبعیت می کنند. قیمت این مدل از دستگاه پشت گوشی معمولی حدودا بین ۶۰۰ هزار تومان تا ۱۸۰۰۰۰۰ تومان می باشد.

 

قیمت سمعک داخل گوشی معمولی

سمعک داخل گوشی معمولی دارای یک یا دو میکروفون است و در سایز های ITE، ITC و CIC موجود است. تقویت سمعک داخل گوشی معمولی بیشتر از حد خاصی نمی باشد. زیرا سمعک داخل گوشی معمولی دارای تکنولوژی بالایی در حذف سوت  این دستگاه نمی باشد. قابلیت وایرلس و اتصال به لوازم جانبی در سمعک داخل گوشی معمولی وجود ندارد. قیمت این مدل  محصول شنوایی از یک میلیون تومان شروع می شود و تا حدود دو میلیون تومان موجود است.

 

قیمت سمعک معمولی زیمنس

سمعک معمولی زیمنس تقریبا دارای تکنولوژی های پایه می باشد و قابلیت حذف سوت و نویز را دارد. کیفیت ساخت سمعک معمولی زیمنس مناسب می باشد و از درزبندی و طراحی خوبی برخوردار است. قیمت سمعک معمولی زیمنس حدودا کمتر از دو میلیون تومان می باشد. تمام سمعک های معمولی زیمنس حدودا کمتر از دو میلیون تومان می باشد. تمامی این محصولات هم قابلیت تنظیم اختصاصی با کامپیوتر را دارند.

 

قیمت انواع سمعک داخل گوشی

سمعک داخل گوشی به دستگاهی گفته می شود که بر اساس قالب گوش فرد ساخته می شود. انواع مدل داخل گوشی این محصول دارای مدل های مختلفی است که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارد. قیمت انواع سمعک داخل گوشی بر اساس سایز، مارک ، سیستم وایرلس، سطح تکنولوژی و لوازم جانبی تعیین می شود. همچنین گارانتی و خدمات پس از فروش نقش زیادی در تعیین قیمت انواع محتلف از مدل داخل گوشی این محصول دارد. انواع مدل های مختلف این دستگاه داخل گوشی شامل مدل های iic ، cic ، ITC و ITE می باشد که علاوه بر سایز دارای خصوصیات و تکنولوژی های مختلفی می باشد. قیمت انواع مختلف این محصول حدودا از یک میلیون تومان شروع می شود.

خرید سمعک

اگر از دیگران میخواهید که گفته های خود را تکرار کنند و یا صدای تلوزیون را بیش از حد بلند میکنید و یا اینکه بعضی از صداهایی را که تا به حال به راحتی میشنیدید را در حال حاضر به سختی میشنوید ،ممکن است که شما دچار افت شنوایی شده باشید . بهتر است که در اسرع وقت به کلینیک شنوایی سنجی برای انجام تست های شنوایی مراجعه نمایید . ممکن است که به دلیل افت شنوایی نیاز به خرید سمعک داشته باشید . در صورت تمایل می توانید از خدمات مشاوره خرید این محصول در  کلینیک شنوایی سنجی سمعک قلهک استفاده نمایید . همچنین کلینیک سمعک قلهک می تواند دقیق ترین تنظیم را برای دستگاه شنوایی گوش شما  با استفاده از دستگاه پیشرفته REM  انجام دهد .

 

مشاوره خرید سمعک

برای خرید سمعک مناسب باید قبل از هرچیر آزمایشهای شنوایی خاصی را پشت سر بگذرانید تا متخصص شنوایی بتواند در مورد خرید سمعک مناسب به شما کمک کند.

نکاتی که قبل از تهیه و خرید سمعک باید به آن توجه نمود

  • تست شنوایی: باید یک تست شنوایی کامل که شاملPTA  (تست تن خالص) و تست گفتاری است انجام دهید یا در کودکان ASSR, ABR
  • نوع فعالیت فرد: فردی که فعال  و در جامعه است یا کودکی که در سن یادگیری و زبان آموزیست، یا فرد بازنشسته که مشکل حرکتی نیزدارد، این سه دسته در تجویز دستگاه  در یک دسته نیستند.
  • نوع محصول از نظر شکل ظاهری: سمعک از نظر شکل ظاهری مدل های مختلفی دارد، یا کاملا درون مجرای گوش است (  IIC  یا   CIC) یا پشت گوشی معمولی است ( BTE ) یا محصولاتی  با فتینگ باز است و رسیور آن داخل مجرای گوش است (RLE ) که با توجه به افت بیمار و خواست او یکی از این مدل ها برایشان آماده می گردد. بهتر است برای خرید سمعک حتما با پزشک متخصص مشورت کنید.
  • بررسی از نظر عملکرد: سمعک دیجیتالی_ یا هوشمند_  یا فراهوشمند باز با توجه به نیاز فرد استفاده کننده و مقدار بودجه ای که برای خرید در نظر گرفته می توان انواع مختلفی را معرفی کرد و فرد با توجه به جمیع شرایط انتخاب می کند.
  • اکسسوری هایی که با بعضی از این دستگاه ها مچ می شود و باعث راحتی فرد استفاده کننده می گردد، مثل وسیله ای که برای راحتی شنیدن صدای تلویزیون استفاده می گردد یا وسیله ای برای صحبت راحت با موبایل
  • میزان انتظار از آن:  با توجه به افت شنوایی و میزان درک گفتار و میزان پردازش مرکزی دستگاه قادر به رفع درجاتی از مشکلات فرد می باشد، به طور مثال اگر فردی پردازش مرکزی ضعیف و درک گفتار پایین داشته باشد این دستگاه کمک چندانی به بهبود درک گفتار فرد نمی کند. در واقع این محصول فقط  قادر به بلند کردن صداست و در بخش فهم کلام کاره ای نیست.
  • در نوزادان به محض تشخیص کم شنوایی باید تجویز دستگاه مناسب انجام گردد حتی اگر کودک کاندید کاشت حلزون باشد.
  • اگر فردی وزوز گوش داشته باشد باید حتما مطرح نماید چون بعضی از برندهای سمعکهای مختلف برنامه ای مخصوص درمان وزوز دارند که فرد می تواند در مواقع لزوم استفاده نماید. همچنین در افرادی که وزوز گوش دارند حتما باید از مدل دو گوشی این محصول استفاده نماید.
  • اگر فردی سابقه استفاده از این دستگاه را دارد بهتر است برند مورد نظر خود را عوض نکند و دستگاه جدیدی با تکنولوژی روز از همان برند تهیه نماید.

سمعک چسیت

دستگاه فوق قطعه ای الکترونیکی است که موجب تقویت صدا می گردد. این وسیله کمک شنیداری محرک صوتی را گرفته و بعد از تقویت و پردازش، به سمت پرده گوش می فرستد. اولین دستگاه تولید شده یا وسیله کمک شنیداری استفاده از گودی دست جهت تقویت صدا بود. بعد از ان بشر به فکر استفاده از تکنولوژی های رایج در زمان شد. تاریخچه آن از دوره اکوستیکی شروع و به دوره دیجیتالی ختم می شود. .

اجزا سمعک

این محصول از میکروفون، تقویت کننده، گیرنده یا رسیور، پردازشگر، باتری و دیگر اجزا تشکیل شده است. میکروفون صدا را جمع آوری و به پردازشگر می فرستد. در پردازشگر صدا علاوه بر پردازش، تقویت می شود و به رسیور منتقل میشود. رسیور صدا را دریافت و به گوش منتقل می کند. باتری وظیفه تامین انرژی در این دستگاه را برعهده دارد. در این محصول علاوه بر اجراء اصلی، اجزا دیگری نیز وجود دارد. تله کویل که جهت استفاده از تلفن توسط این محصول است، ولوم کنترل که جهت تنظیم میزان صدا است از جمله این وسایل می باشند.

 

سمعک های قابل برنامه ریزی

دستگاهی است که می توان گفت دروازه ورود به سمعک های دیجیتالی بود. به علت تقویت کننده و فیلترهایی که دارد می تواند از مدار پردازشی دیجیتالی استفاده کند. به کامپیوتر متصل می شوند. بر روی انها می توان بیش از یک برنامه تنظیم کرد.

سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال

سمعک دیجیتال با استفاده از کامپیوتر و بر اساس کم شنوایی فرد به صورت اختصاصی تنظیم می شود. این دستگاه از نوع دیجیتال دارای پردازنده، غیر خطی است و صدا های مختلف را از یکدیگر افتراق می دهد. مدل دیجیتال این محصول صداهای آرام را بیشتر از صدا های بلند تقویت می کند. انواع مختلفی از این محصول با تنوع بالا وجود دارد. برخی از مدل های این دستگاه شنوایی دیجیتال دارای قابلیت اتصال به لوازم جانبی می باشند. علاوه بر این محصولات دیجیتال دارای قابلیت حذف نویز و صداهای مزاحم می باشد و گفتار را بیشتر تقویت می کند. این محصول در سایز های پشت گوشی، داخل گوشی و Ric در دسترس می باشد.

سمعک پشت گوشی(BTE)

قوی ترین دستگاه های موجود از رده  پشت گوشی می باشند. کفشک در پشت گوش قرار می گیرد. برای استفاده از این مدل قالب مخصوص در گوش قرار می گیرد. این  محصولات مرسوم ترین در بین دیگر دستگاه ها می باشند که در کودکان و کسانی که نتوانند از سمعکهای داخل گوشی استفاده کنند، استفاده می شود. این دستگاه ها برای هر میزان کم شنوایی می توانند به کار روند. از نظر اندازه متفاوت می باشند و امروزه شرکت ها سعی بر کوچک کردن اندازه محصولات شنوایی پشت گوشی دارند و یک نوع خاص از این دستگاه های شنیداری پشت گوشی، سمعکهای گیرنده در کانال(RIC) می باشد که رسیور آن در کانال گوش قرار می گیرد..

انواع سمعک

این محصولات را براساس طرز قرارگیری بر روی گوش و نحوه پردازش به انواع مختلفی طبقه بندی می کنند. انواع مختلف این محصول براساس سیستم پردازشی عبارتند از:  انالوگ، (Analog) ، قابل برنامه ریزی(programmable)، دیجیتال(digital)، هوشمند(intelligent)، هوشمند وایرلس یا بدون سیم(wireless)

انالوگ: اولین نسل دستگاه های شنوایی امروزی بودند که به صورت کلی از چهار قسمت میکروفون، مدار پردازشی، رسیور و باتری تشکیل شده اند. در این محصولات متغیر فیزیکی به نام صوت به متغیر فیزیکی به نام الکتریکی تبدیل می شود. محدوده ولتاژ انها به اندازه ولتاژ باتری است.

 داخل گوشی(ITE)

محل قرارگیری این محصولات داخل گوشی داخل کونکا و مجرای گوش می باشد. این دستگاه ها نسبت به سمعکهای پشت گوشی دارای اندازه کوچک تری می باشند. قدرت این محصولات ازمدل پشت گوشی کمترمی باشد ولی نسبت به سایر دستگاه های داخل گوشی قوی تر می باشند. متناسب با هر فرد قالب خاصی تهیه می شود.

 IIC( سمعک های نامریی داخل گوش)

شاید بتوان گفت جذابترین سمعکها از نظر بیماران، در این گروه می باشند. این محصولات که امروزه به نام سمعک نامرئی شناخته می شوند کاملا در عمق کانال گوشو نزدیک به پرده گوش قرار می گیرند. از نظر قدرت، از بقیه دستگاه های شنوایی ضعیف تر می باشند ولی از نظر ظاهری کاملا نا اشکار می باشند.

 کاملا داخل کانال گوش(CIC)

این دستگاه ها کاملا داخل کانال گوش  نیز از جمله سمعکهای داخل گوشی محسوب می شوند که نسبت به دستگاه های شنوایی  ITC در عمق بیش تری از مجرا قرار دارند.برای سهولت برداشتن این دستگاه یک دسته در سطح خارجی آن کار گذاشته می شود. هنگامی که انتهای داخلی این محصول CIC در چند میلیمتری پرده باشد به ان سمعک peritympanic می گویند.

 داخل کانال(ITC)

این دستگاه ها از نظر اناتومیکی در بخش کوچکی از کونکا کاووم و ابتدای مجرا قرار می گیرند. محدوده بیش تری از کم شنوایی را نسبت به سمعکهای CIC پوشش می دهند. جز دستگاه های شنوایی داخل مجرا محسوب می شوند.

 Low Profile (سمعک داخل گوش Half Shell و Full Shell)

این محصولات در گروه سمعکهای داخل گوشی قرار می گیرند. براساس اینکه از منظر اناتومیکی چه مقدار از گودی گوش رابپوشانند تقسیم بندی می شوند. فول شل کل گودی گوش و Half Shell نیمی از گودی گوش را می پوشانند.

 

برند های معروف سمعک در ایران

برندهای مختلفی در ایران در زمینه سمعک فعالیت دارند. تنوع قیمت و تنوع تکنولوزی در دستگاه های شنیداری تمام برندها وجود دارد. از جمله برندهای معروف می توان زیمنس(siemens)، اتیکن (oticon) ، فوناک(phonak)، یونیترون( unitron )، استارکی(starkey )، ویدکس( WIDEX ) ریساند (ReSound ) اینترتون (INTERTON ) برنافون (برنافن ) به اشاره کرد.

زیمنس(siemens)

شرکت زیمنس بنیان گذار صنعت این محصول می باشد. این برند دارای سابقه ۱۳۰ سال در زمینه تولید این محصول می باشد. در سال ۱۹۱۳ زیمنس اغازگر اولین خط تولید این دستگاه شد. این برند معتبر از کشور المان می باشد. چیزی که زیمنس را به عنوان برندی معتبر در جهان معرفی کرد پایبندی به تعهدات بود. زیمنس درسال ۲۰۱۴ یک تکنولوژی جدید به نام best sound technology را با فناوری binax معرفی کرد.محصولات زیمنس در ایران از محبوبیت بالایی برخوردار می باشند.

اتیکن (oticon)

فعالیت سمعکهای اتیکن از سال ۱۹۰۴ می باشد. در این سال فردی به نام Hans demant اقدام به تاسیس شرکت اتیکن کرد. شرکت اتیکن برای تسخیر بازار این محصول در دنیا یک شعار جهانی دارد. “”people first معادل فارسی ان ” اول مردم” یا” اول کاربر” در زمینه استفاده از تکنولوژی های جدید، می توان شرکت اتیکن را از پیشروهای محصول فوق دانست. در سال ۱۹۹۱ اولین دستگاه اتوماتیک را به بازار عرضه کرد. شرکت اتیکن از پیشرفته ترین کمپانی های این محصول می باشد که در کشور دانمارک فعالیت دارد.

فوناک(phonak)

شرکت فوناک در سال ۱۹۴۷ در کشور سوئیس تاسیس گردید. در ابتدا با نام کمپانی electroakustiki for AG بود و بعدها به نام phonak AG تغییر نام داد. شعار کمپانی فوناک LIFE IS ON می باشد. معادل فارسی ان زندگی جاری است. این شرکت نیز از برترین تکنولوژی های روز دنیا بهره می برد. برای مثال در سال۲۰۱۰ از تکنولوژی +SPICE رونمایی کرد.کاربران در استفاده کننده ازاین تکنولوژی رضایت بسیار زیادی در محیط های نویزی داشتند. یرند فوناک در سال ۲۰۱۳ در امر تحول سیستم پردازشی خود انقلابی به وجود اورد و تکنولوژی phonak quest را رونمایی کرد.

یونیترون( unitron )

تاریخچه یونیترون به سال ۱۹۶۴ در کشور کانادا برمی گردد. از کمپانی های موفق در زمینه تولید این دستگاه می توان به یونیترون اشاره کرد. این کمپانی در بیش از ۲۰ کشور دنیا نمایندگی دارد که خدمات پس از فروش بسیار عالی را به کاربران ارایه می دهند. یونیترون به بیش از ۴۵ کشور دنیا محصولات شنوایی از این برند را صادر می کند . نکته مهم در باب کیفیت  یونیترون تست بروی افراد کم شنوا می باشد.در صورت عملکرد افراد کم شنوا ، محصول روانه بازار می شود.

استارکی(starkey )

تاریخچه استارکی به سال ۱۹۶۷ بازمی گردد. دفتر این کمپانی در امریکا قرار دارد . استارکی در بیش از ۱۸ کشور دنیا نمایندگی دارد. این برند، در ایران نیز فروش خوبی دارد. این دستگاه ها ی سری Z در این کمپانی از جمله  بدون سیم یا وایرلس می باشند. استارکی سطوح مختلفی از تکنولوزی ها را در محصولاتش قرار می دهد که این سطوح به کمک اعداد مشخص می شود.

ویدکس( WIDEX )

تاریخچه ویدکس به سال ۱۹۵۶ می باشد. این کمپانی از جمله کمپانی های معروف دنیا در زمینه تولید این محصول است و  در کشور دانمارک قرار دارد. کمپانی ویدکس با داشتن بیش از ۱۵۰ نمایندگی فروش و خدمات پس از فروش در دنیا، از جمله پرفروش ترین محصولات شنوایی در  دنیا می باشد. بسیاری از سمعکهای اخیر این کمپانی، مجهز به تکنولوژی وایرلس می باشد. در حال حاضر ویدکس مدعی داشتن تکنولوژی منحصر به فرد universal program sound technology می باشد.

ریساند (ReSound )

تاریخچه تاسیس ریساند به سال ۱۹۴۳ بر می گردد. این شرکت بعد از چهار سال از تاسیس بلافاصله اولین دستگاه خود را وارد بازار کرد.  ریساند ایر (Air)در سال ۲۰۰۳ از جمله نواوری مهم این کمپانی بزرگ می باشد که علاوه بر بالاترین کیفیت صدا، کانال گوش را به طور کامل مسدود نمی کرد و این نکته از بزرگترین امتیازات این نواوری بود. ریساوند انواع گوناگونی از جدیدترین تکنولوژی‌ها را در اختیار دارد که سبب برتری دستگاه‌های طراحی شده توسط این شرکت می‌شوند. سیستم پردازش صوت ریساند صداها را به بهترین و شفاف‌ترین صورت ممکن منتقل می‌کند و با شبیه‌سازی عملکرد گوش واقعی، درک بسیار خوبی از صحبت افراد را به ارمغان می‌آورد. دفتر کمپانی ریساند در کشور دانمارک قرار دارد و در بیش از ۸۰ کشور نمایندگی توزیع دارد. این شرکت بخشی از گروه GN ReSound است که شامل برندهایی از قبیل بلتون (Beltone) و اینترتون (Intertone) نیز می‌شود

اینترتون (INTERTON )

کمپانی اینترتون در سال ۱۹۶۲ توسط HANS HERBERT TURKو Helmeth J.Turk در کلن آلمان تاسیس شد. در سال ۱۹۸۵ نسل دوم خانواده Turk به کمپانی اینترتون ملحق شد. شرکت اینترتون در سال ۱۹۹۲ اولین سمعکهای قابل برنامه ریزی را روانه بازار کرد. درسال۲۰۰۵ کمپانی اینترتون با گروه GN Resoundادغام شد.در سال ۲۰۰۹ اینترتون گروه سمعکهای AVIO را معرفی کرد و هر ۳ خانواده کامل آن را همزمان عرضه کرد.. در همین سال کمپانی اینترتون شعار Essential Hearing را به ثبت رساند.

برنافون (برنافن )

برنافون از جمله برندهای معروف  می باشد که در شهر برن سوئیس قرار دارد. برنافون با نام قدیم Gfellar AG وارد بازار شد. این شرکت در سال ۱۹۴۲ شروع به کار کرد ودر سال ۱۹۴۶ اولین دستگاه از این برند معروف را به بازار عرضه کرد. این شرکت به مرور زمان توانست بازار کشورهای گوناگون را به دست بگیرد. برنافون برای تمامی انواع و سطوح آسیب‌های شنوایی محصولات خود را طراحی و عرضه می‌کند. این محدوده شامل  پشت گوشی، داخل مجرای شنوایی، کاملا داخل مجرای شنوایی و مدل گیرنده داخل گوش می‌شود.  برنافون همچنین از نظر تکنولوژی شامل محصولاتی بسیار با کیفیت تا محصولاتی اقتصادی‌تر و به صرفه‌تر می‌باشد .