سمعک های ریسوند
نگهداری سمعک

نگهداری سمعک

نگهداری سمعک

آیا تا به حال به این موضوع دقت کرده اید که چگونه می توانید از سمعک خود به خوبی نگهداری نمایید و عمر آنرا افزایش دهید ؟

شما یک بار هزینه ی زیادی را برای تهیه سمعک متناسب با نیاز و سلیقه ی خود پرداخت می کنید ، بنابراین اگر بتواتید با استفاده از نکات نگهداری سمعک از آن مراقبت کرده و مدت زمان بیشتری از ان استفاده کنید ، برای شما کاملا بصرفه خواهد بود .در این مقاله قصد داریم که نکاتی را بیان نماییم تا اگر دارای سمعک هستید با رعایت انها بتوانید از این وسیله ی شخصی نهایت استفاده را ببرید .

نکات مهم در نگهداری سمعک

-نظافت روزانه : می توانید از یک دستمال خشک و بدون پرز استفاده نمایید و سمعک خود را از هر نوعی که هست کاملا تمیز نمایید تا جرم ها در داخل قالب سمعک شما باقی نماند زیرا پس از مدتی می توانند باعث افت کیفیت سمعک شوند .برای نگهداری سمعک خود از  از شستشوی آن خودداری کنید مگر اینکه این وسیله از نوع ضد آب باشد .هم چنین از الکل برای پاک کردن استفاده ننمایید بلکه از وسایل مخصوص و محلولهای مخصوص نظافت سمعک می توانید استفاده کنید .

– باتری سمعک :یکی دیگر از نکات مهم در نگهداری سمعک مربوط به باتری آن می باشد .در هنگام تعویض باتری سمعک خود ، این وسیله را روی یک سطح صاف قرار دهید و اینکار را انجام بدهید و هم چنین در زمان هایی که از سمعک استفاده نمی کنید در باتری آن را باز بگذارید تا در  برخورد با جریان هوا قرار گیرد.

– سمعک شما نباید در گرما ، نور آفتاب و یا رطوبت شدید قرار بگیرد ، پس اگر می خواهید از استخر یا سونای بخار استفاده کنید سمعک را در بیاورید .

–  در نگهداری سمعک نکته ای در مورد سوت کشیدن ان می باشد و باید دقت کنید که هر صدای سوتی که از سمعک بشنوید نشان دهنده ی مشکل آن نیست ، برای مثال :

این وسیله در حین گذاشتن و یا برداشتن از گوش سوت می‌کشد که این حالت نشانه روشن بودن سمعک است اما اگر در حال استفاده از سمعک خود هستید و صدای سوت در گوش شما می پیچد بهتر است که با متخصص شنوایی خود تماس بگیرید .

امیدواریم با به کارگیری نکات و راهکارهای نگهداری سمعک بتوانید مدت طولانی تری از سمعک خود استفاده نمایید .

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of