سمعک های ریسوند
کم شنوایی گوش

کم شنوایی گوش

کم شنوایی گوش

در این مقاله در مورد بیماری کم شنوایی گوش اطلاعاتی را در اختیار شما بازدید کنندگان محترم قرار می دهیم ، باید بگوییم که این مشکل یکی از شایع ترین موارد در میان افراد مختلف به ویژه سالمندان می باشد .در واقع با افزایش سن امکان مبتلا شدن به عارضه ی کم شنوایی گوش افزایش می یابد .اگر با اختلالی در شنوایی اصوات محیط مواجه شدید لازم است که به ادیولوژیست شنوایی مراجعه نمایید  و به این موضوع توجه نمایید زیرا در دراز مدت می تواند تاثیرات منفی بر روی کیفیت زندگی روزمره شما داشته باشد و موجب ایجاد مشکلات روحی مثل کاهش اعتماد به نفس شود زیرا در مکالمات روزمره و زندگی اجتماعی و گفتگو با دیگران این مورد نمایان می شود . بنابراین عارضه کم شنوایی گوش که موجب به افت شنوایی می شود را جدی بگیرید .

دلایل کم شنوایی گوش

کم شنوایی سه نوع می باشد :
– کم شنوایی انتقالی که ناشی است از وجود مشکلی در گوش خارجی یا میانی .
-کم شنوایی حسی – عصبی که ناشی است از آسیبی که در گوش داخلی ایجاد شده است .
– کم شنوایی مختلط که ترکیبی از دو حالت فوق می باشد .
انواع کم شنوایی گوش می تواند به دلایل مختلفی ایجاد شود و برای فرد مبتلا مشکلاتی را به همراه آورد و باعث شود تا فرد به تهیه سمعک نیاز پیدا کند .

جلوگیری از کم شنوایی گوش

مراجعه به متخصص گوش برای معاینه و چکاپ می تواند بسیار مفید باشد زیرا قبل از اینکه وضعیت شنوایی شما به گونه ای شود که احتیاج به سمعک پیدا کنید می توانید از ابتلا به عارضه ی کم شنوایی گوش جلوگیری نمایید . پزشک متخصص شنوایی تمامی موارد و اختلالات مربوط به گوش میانی و خارجی و داخلی شما را می تواند تشخیص دهد و برای جلوگیری از توسعه ی این مشکلات و ابتلا به کم شنوایی گوش اقدام نماید . برخی از این اختلالات عبارتند از ، میزان زیاد جرم گوش ، پارگی پرده گوش ، وجود التهابات در گوش داخلی ، عفونت ، تاثیر داروهای مختلف بر سیستم شنیداری ،موارد ارثی و ژنتیکی.

 

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of