سمعک های ریسوند
باتری سمعک - باطری سمعک

۱۰ نکته برای استفاده بهتر از باتری سمعک

سمعک ها روز به روز پیشرفته تر می شوند. با وجود قدرت پردازشی بیشتر و ویژگی های جدید در سمعک های امروزی٬ طول عمر باتری سمعک بین ۳ تا ۱۰ روز می باشد.

چرا طول عمر باتری سمعک غیر قابل پیش بینی است٬ چرا طول عمر یک باتری ممکن است تا یک هفته باشد اما طول عمر برخی باتری ها ۲ یا ۳ روز است؟ میزان عمر باتری بیشتر به میزان استفاده از سمعک٬ قدرت سمعک و چگونگی استفاده از سمعک دارد.

روش هایی برای به حداکثر رساندن طول عمر باتری و بهبود عملکرد سمعک وجود دارد.

۱.اجازه دهید باتری سمعک برای ۳-۵ دقیقه نفس بکشد: بعد از برداشتن برچسب باتری٬ ۳-۵دقیقه باتری را در داخل سمعک قرار دهید بدون انکه سمعک را روشن کنید. این زمان به باتری اجازه می دهد تا هوا به داخل مواد درون باتری برسد و آن ها را فعال کند.

۲.قبل از عوض کردن باتری ها دست ها را به طور کامل بشورید: چربی و کثیفی ممکن است که به سمعک آسیب برساند و همچنین منفذ هوای باتری را پر کند.

۳.در باتری را در شب باز کنید: زمانی که از سمعک استفاده می کنید٬ سمعک را خاموش کرده یا در باتری را باز کنید تا میزان مصرف باتری کمتر شود. و هچنین از مزیت این کار اینکه٬ قسمتی از سمعک در طول شب باز است بنابراین به رطوبت اجازه خروج می دهد و از زنگ زدن باتری و آسیب سمعک جلوگیری می کند.

۴.از یک خشک کن سمعک استفاده کنید: خشک کننده سمعک به جذب رطوبت از سمعک و باتری کمک می کند٬ این به باتری اجازه می دهد که به طور موثر مورد استفاده قرار گیرد. خشک کن همچنین محل ذخیره سمعک می باشد.

۵.در صورتی که زمان طولانی از سمعک خود استفاده نمی کنید باتری سمعک را خرج نمایید.این کار به اجتناب از خوردگی و زنگ زدن کمک می کند و از آسیب در اثر رطوبت به دام افتاده جلوگیری می کند.

۶.تاریخ انقضای روی باتری را چک کنید: باتری های تازه تر طول عمر بیشتری دارند. به مرور زمان باتری خالی می شود زمانی که مدت طولانی نگهداشته شود. ایده آل این است که باتری خریداری شود که تاریخ انقضای یک ساله یا بیشتر از یک سال دارد.

۷.ابتدا از قدیمی ترین باتری ها استفاده کنید.باتری های جدیدتر نسبت به باتری های قدیمی تاریخ انقضای طولانی تری دارند. بنابراین ابتدا از باتری های قدیمی استفاده کنید.

۸.برچسب روی باتری سمعک را از آن جدا نکنید: برچسب روی باتری٬ باتری را تازه نگه می دارد.به محض اینکه برچسب روی باتری خارج میشود باتری فعال شده و شروع به مصرف شدن می کند.شما تا زمانی که نیاز به استفاده از باتری ندارید برچسب روی باتری را خارج نکنید.

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of